Çatışmalar sabahtan bu yana sürüyor

Terör örgütü PKK'ya yönelik Bestler Dereler bölgesindeki operasyon devam ediyor. Öldürülen terörist sayısı 26'ya yükseldi.

GİRİŞ 20.04.2017 15:26 GÜNCELLEME 20.04.2017 16:00

Öldürülenler arasında PKK'nın Bestler-Dereler cephe sorumlusu İran uyruklu SORO kod adlı teröristin de olduğu belirlendi.

3. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı bünyesinde Şırnak'taki Bestler Dereler bölgesinde 19 Nisan akşamı anlık istihbarat sonucu jetler havalanmıştı. Operasyonda 11 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklanmıştı.

Bölgedeki operasyonlar sürüyor. TSK'nın açıklamasına göre bu sabah 05:30’da bir mağarada yeri tespit edilen 4 terörist öldürüldü, bir terörist yaralı olarak yakalandı. 

TSK'nın son açıklamasına göre operasyon bugün Nalaguva bölgesinde tespit edilen teröristlere yönelik devam ediyor. 

TSK'nın açıklaması şöyle:

"İlk tespitlere göre yedi terörist daha etkisiz hale getirilmiştir. Buna ilave olarak bir terörist de unsurlarımızca açılan ateş sonucu etkisiz hale getirilmiştir. Şu ana kadar operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 26 olmuştur. Operasyon devam ediyor.

Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin Besta (Bestler/Dereler) sözde cephe sorumlusu SORO kod (İran uyruklu) adlı terörist olduğu tespit edilmiştir."

YAZDIR
YORUMLAR 133
 • HamidiyeSüvarisi 1 yıl önce Şikayet Et
  Rabbim Müslüman ordumuzu korusun ve muzaffer eylesin.Amin.
  Cevapla
 • fth23 1 yıl önce Şikayet Et
  geberin cehennem odunları
  Cevapla
 • belde 1 yıl önce Şikayet Et
  ey İran tarihte bu millet size pek ilişmedi. iliştiği zaman ne olduğunu az çok biliyorsunuz. ama bu millet yine de birilerinin oyuna gelmez. kendisiyle o kadar uğraşanlar varken komşusuyla uğraşmaz. ama sizin yaptığınız ne sizin bildiğiniz müslümanlığa ne de komşuluğa sığar. bir an önce kendinize gelin. tarihi biz unutmadık ama siz de unutmamışsınızdır.
  Cevapla
 • ihsan 1 yıl önce Şikayet Et
  elinize saplık allah yardımcınız olsun tekini bırakmayın cehennemköpekerinn
  Cevapla
 • belde 1 yıl önce Şikayet Et
  Allahım şu düşmanlarımızın planlarını kendilerine geçir. Onlara fırsat verme.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Muhaliflerden skandal hareket! Tepki yağıyor
Cocu resmen açıklandı! İşte ilk sözleri