Adil Öksüz'le ilgili bomba iddia! Gelen ihbarlar..

15 Temmuz'un kilit ismi Adil Öksüz'ün yeri tespit edilmeye çalışıyor. FETÖ'cüler ise dünyanın her yerinden arayıp ihbar ederek Öksüz'ün yerini gizliyor.

Adil Öksüz'le ilgili bomba iddia! Gelen ihbarlar..
Adil Öksüz'le ilgili bomba iddia! Gelen ihbarlar..
GİRİŞ 21.04.2017 09:36 GÜNCELLEME 21.04.2017 09:38

FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetleri imamı Adil Öksüz, darbe girişiminin üzerinden 9 ay geçmesine rağmen halen yakalanamadı. Öksüz, 16 Temmuz sabahı Akıncı Üssü’nde gözaltına alındıktan sonra Ankara Batı Adliyesi’nde çıkarıldığı nöbetçi mahkemenin kararıyla serbest bırakılmış ve izini kaybettirmişti. Uçakla geldiği İstanbul’dan SIR plaka otomobiliyle Sakarya Akyazı’ya gittiği belirlenmiş ve aramalar da buradan başlamıştı. Ancak darbe girşiminin iki numaralı faili ve 15 Temmuz’un sivil ayağının lideri olan Öksüz’ün izine hiçbir yerde rastlanmadı. Güvenlik birimlerine göre Öksüz henüz yurtdışına çıkmayı başaramadı. Fakat bu süreçte FETÖ’nün de Öksüz’ün yakalanmasını engellemek için her yolu denediği kaydedildi. Karar’ın istihbarat kaynaklarından aldığı bilgilere göre, dünyanın her yerinden Öksüz’le ilgili yoğun ihbarlar yapılıyor. FETÖ üyelerinin yaptığı ihbarlarla güvenlik birimlerini bunaltmak ve yanıltmayı amaçladığı belirtiliyor.

4 MİLYON TL ÖDÜL

Öksüz’ün yakalatacak ihbara 4 milyon TL ödül verilmesi nedeniyle tedirgin olan FETÖ’nün, vatandaşlardan gelecek bilgileri karartmak için bu yöntemi kullandığı ifade ediliyor. Öksüz’ün yurtdışında olduğuna ilişkin çok sayıda ihbar yapılması ise dikkat çekici olarak değerlendiriliyor. Öksüz’ün kaçtığı izlenimi verilerek Türkiye’deki arama çalışmalarının sekteye uğratılmasının hedeflendiği kaydediliyor. Öksüz için en yoğun ihbarların FETÖ’cülerin ağırlıkta olduğu ülkelerden gelmesi ise dikkat çekiyor. Başta Almanya, Hollanda, İsviçre, ABD, İngiltere, İsviçre ve Afrika ülkelerinden ‘Öksüz burada’ şeklinde yoğun ihbarlar geliyor.

KRİPTO HÜCRELER KORUYOR

İstihbarat kaynaklarına göre yurtdışından gelen ihbarlar, darbe girişiminin karakutusunun yurtdışında olduğu izlenimi verme amacı taşıyor. Bu nedenle Öksüz’ün kaçmayı başaramadığı kanaati güçlendi. Öksüz’ün FETÖ’nün Türkiye’deki kripto hücrelerinden destek gördüğünü belirten kaynaklar, kafasını dışarı çıkartamayacak kadar sıkıştığı, ilk hareketinde yakalanacağı değerlendirmesi yapıyor. Vatandaşın Öksüz konusuna çok duyarlı olduğunu da belirten kaynaklar, gerçek ihbarların sahtelerinden ayrıştırıldığı soruşturmada takibin çok kapsamlı yapıldığını ifade etti.

ETİKETLER
adilöksüz
YAZDIR
YORUMLAR 18
 • Kenan 1 yıl önce Şikayet Et
  Rabbim bunları kahhar ismiyle kahretsin inşallah
  Cevapla
 • wien 1 yıl önce Şikayet Et
  akyazi da olabilir dag köylerini iyi arayin kuzuluk hanyatak bu iki köy bu kisiyi saklayabilir fetöcüler bu köylerde mevcut yurt disinda oturanlarin calisanlarin evlerini ve yakinlarini iyi kontrol edilmesi gerekir
  Cevapla
 • Merhaba 1 yıl önce Şikayet Et
  Canlı bulunur bulunur. Ölü olarak bulunması imkansız. Işallah okyanus ta köpek balik larına yen olmuştu r.
  Cevapla
 • Tanık 1 yıl önce Şikayet Et
  Adil öküz ölü olarak bulunursa şaşırmayın
  Cevapla
 • Vatan 1 yıl önce Şikayet Et
  O soysuz kafirin ve pensilvsnyadaki sahibi putperestin tez zamanda leş haberini duyarız inşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İzmir'e yapılacak havalimanının adı açıklandı
Ünlü Alman gazeteciden 'Türkiye' itirafı!