85 gün önce kaçırılan iş adamını polis kurtardı!

85 gün önce fidye için kaçırılan İranlı iş adamı Ziyaeddin Muhammed Nejad, Nusaybin'de polisin düzenlediği operasyonla kurtarıldı.

  • GİRİŞ21.04.2017 13:40
  • GÜNCELLEME21.04.2017 13:41
85 gün önce kaçırılan iş adamını polis kurtardı!

Türkiye'ye ticaret yapmak amacıyla gelen ve 85 gün önce fidye için kaçırılan İranlı iş adamı Ziyaeddin Muhammed Nejad, Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde polisin düzenlediği operasyonla kurtarıldı. Olayla ilgili gözaltına alınan 8 kişinin ifadesi sürüyor. 

İran'ın Urmiye kentinde tekstil işletmeciliği yapan Ziyaeddin Muhammed Nejad, ticaret için geldiği Türkiye'de daha önceden tanıştığı kişiler tarafından kaçırıldı. Kendisini kaçıran kişilerin çektiği video ile ailesinden fidye istenen Nejad, polisin sıkı çalışması ile 85 gün sonra kurtarıldı. 

Nusaybin İlçesi Gırnavaz Mahallesi Baraj Caddesi üzerindeki bir evde tutulduğu tespit edilen İran uyruklu iş adamı Nejad, sabah saatlerinde Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Büro ekiplerinin düzenlediği operasyonla kurtarıldı. Nusaybin Devlet Hastanesine getirilerek sağlık kontrollerinden geçirilen Nejad, müşahede altına alındı.

POLİSE TEŞEKKÜR

Hastanede gazetecilere konuşan İranlı iş adamı Nejad, 85 gün sonra kendisini kurtaran Nusaybin polisine teşekkür etti. Fidye için kaçırıldığını belirten Nejad. "85 gün önce fidye için beni kaçırdılar. Beni zincirle bağladılar, işkence ettiler. Videomu çekip aileme 'eğer parayı vermezseniz, polise giderseniz oğlunuzu öldürürüz' dediler. Allah Türk Devleti ve Türk Polisi'nden razı olsun. Benim için çok zahmet çektiler, canımı kurtardılar" diye konuştu.

İranlı iş adamının kaçırılması ve rehin tutulmasıyla ilgili Gözaltına alınan 8 kişinin emniyetteki sorguları sürüyor.

KAYNAKDHA

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat