CHP'den son dakika YSK hamlesi

CHP, mühürsüz oy pusulalarının geçerli kabul edilmesine ilişkin YSK işleminin iptali talebiyle bugün Danıştay'a başvurdu. CHP yürütmenin durdurulmasını da istedi.

 • GİRİŞ21.04.2017 14:04
 • GÜNCELLEME21.04.2017 16:12
CHP'den son dakika YSK hamlesi

CHP, mühürsüz oy pusulalarının geçerli kabul edilmesine ilişkin YSK işleminin iptali talebiyle bugün Danıştay'a başvurdu. CHP yürütmenin durdurulmasını da istedi.

TEZCAN AÇIKLAMIŞTI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "Mühürsüz oy pusulalarının geçerli kabul edilmesine ilişkin YSK işleminin iptali talebiyle bugün Danıştay'da dava açıyoruz" dedi. CHP, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) kararıyla ilgili Danıştay'a başvuracağını duyurdu. 

CHP'li Tezcan, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Danıştay'a dava dilekçesinin bugün verileceği belirterek, şunları kaydetti:

"Mühürsüz oy pusulalarının geçerli kabul edilmesine ilişkin YSK işleminin iptali talebiyle bugün Danıştay'da dava açıyoruz. Ayrıca dava sonuna kadar halkoylaması sonuçlarının kesinleştirilmesinin önlenmesi için yürütmeyi durdurma talep ediyoruz. Avukatımız Atilla Kart bugün Danıştay'a dava dilekçesini verdikten sonra saat 16.00'da YSK önünde gerekli açıklamaları yapacaktır. İster hayır ister evet demiş olsun oy kullanan 49 milyon vatandaşımızın hakkını korumak için hukuk mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğiz"

KAYNAKDHA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar257

 • mahirseviyesizler. 8 ay önce Şikayet Et
  benim hakkımı savunmak size düşmedi.
  Cevapla
 • Kanuncu 8 ay önce Şikayet Et
  Sonuç kabullenecek cinsten değil. Mühürsüz oyların kabul edilmesi hem kanuna ve hemde vicdana ters. Bunun giderilmesi gerekir.
  Cevapla
 • Asi ihtiyar 8 ay önce Şikayet Et
  CHP= Çalışmam, Çalıştırmam..! Yeni sistemde Muhafazakar seçmenden oy alması gerek.Asıl hazmedemedikleri bu.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • nurullah19 8 ay önce Şikayet Et
  Ya bunlar fosilleşmiş eski zihniyet Bunlar Hala yargıda askeriyede Acaba olaki bizi destekliyecek Haksızda olsak bi tür oyunlarla sırtında taşıyacak kişilerin kalıp kalmadığını test edip meded umuyorlar .Haksızda sayılmazlar bunların var oluş felsefeleride böyle kurulmuşdur...
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  Bunlar kızgın,ideolojik ihtiraslı, üstü üstüne akı sofralarında boşboğazlık yapmaya meyillilere ve uluslararası efendilerine yönelik girişimlerdir.Tepe yönetimine yönelik tepkileri, umut ve hukuki yollarla başaracağız beklentileriyle oyalayıp, liderlik koltuğunda kalmak.Kaybeden, onuru incinmiş bir insanın bak görürsünüz ben ne yapacağım havaları yani.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat