Askerler o teröristin peşinde! En yakını öldürüldü

Bestler Dereler Bölgesi'nde çıkan çatışmada terör örgütü PKK'nın üst düzey isimlerinden İskan Akyüz'ün doktoru öldürüldü.

GİRİŞ 21.04.2017 15:14 GÜNCELLEME 21.04.2017 17:38

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada şöyle denildi: "20 Nisan 2017 tarihinde aşağıda bilgilerini verdiğimiz operasyon kapsamında Bestler/Dereler bölgesinde tespit edilen üç terörist daha bugün (21 Nisan 2017 saat 12:30 sularında) birliklerimizle girdikleri çatışmada etkisiz hale getirilmişlerdir.  Şu ana kadar operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 29 olmuştur.

Operasyon devam ediyor. Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin BOTAN sözde bölge sorumlusu İskan Akyüz adlı teröristin doktoru olduğu tespit edilmiştir."

İSKAN AKYÜZ KİMDİR?

Akyüz, asker, polis, korucu ve sivil olmak üzere 137 kişinin şehit edilmesi olayına karıştı. Hakkında Diyarbakır Başsavcılığı'nca yakalama emri bulunuyor. Akyüz, 2001-2006 yılları arasında Şırnak'taki Küpeli Dağı sorumlusu olarak ‘Ape Hüseyin’ kod adlı Kadri Çelik'in yardımcılığını yaptı. Mardin nüfusuna kayıtlı 44 yaşındaki İskan Akyüz, Küpeli Dağı'ndaki teröristlerden sorumlu iken Batman kent merkezinde 5 polisin şehit edilmesi talimatını verdi. 2008'de 9 askerin şehit edildiği Kemah'ta düzenlenen saldırı ile ilgili talimatı da İskan Akyüz'ün verdiği belirlenmişti.

ETİKETLER
pkk
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • MARDİNLİ 1 yıl önce Şikayet Et
  bu ermeni soysuz kafir kanı bozuk mardinli olamaz bu soysuzların babaları belli değil. biz mardinliler vatanımız için ölürüz biz Müslümanız ALLAHA şükürler olsun.
  Cevapla
 • Malazgirtten bugüne 1 yıl önce Şikayet Et
  Gebermiş geberesice. Zalimler için yaşasın Cehennem!
  Cevapla
 • Uygurlu 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunu sag yakalarsaniz sehitlerin kemikleri sizlar. Gonderin oteki tarafa sehitler orada hosgeldin yapsin
  Cevapla
 • mardin Ömerli 1 yıl önce Şikayet Et
  lütfen mardin dogumlu diye anmayın bu canileri
  Cevapla
 • JMK BORA 12 1 yıl önce Şikayet Et
  Hayvan doktoru : Baytar. Leşleride kimseye teslim etmeyin. En yakın çimento fabrikasında yakın gitsin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ülke ekonomisine 1,5 milyar lira katkı sağlayacak
Merkez'in hamlesi sonrası hemen harekete geçtiler