Alman beslemesine 2 yıl hapis istemi!

Can Dündar hakkında, "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni alenen aşağılama" suçundan iddianame düzenlendi.

Alman beslemesine 2 yıl hapis istemi!
Alman beslemesine 2 yıl hapis istemi!
GİRİŞ 21.04.2017 16:44 GÜNCELLEME 21.04.2017 16:44

Eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında, "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama" suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosunca hazırlanan iddianamede, Kayseri'de ikamet eden Mehmet Akif Ceylan'ın, CanDündar'ın Twitter hesabından yaptığı paylaşımlara ilişkin 13 Mart 2016'da BİMER'e şikayette bulunması üzerine soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Şüpheli Can Dündar'ın Üsküdar'da ikamet etmesi nedeniyle Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığınca yetkisizlik kararı verilerek ilgili evrakın Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildiği kaydedilen iddianamede, şüpheli Dündar'ın Twitter'da "@candundaradasi" adlı kullanıcı hesabının incelendiği belirtildi.
İddianamede, şüpheli Dündar'ın Twitter hesabından yaptığı paylaşımlara da yer verilerek, şüphelinin ifadesinin ikamet adresinde bulunmadığından alınamadığı aktarıldı.
Şüpheli Can Dündar hakkında çeşitli soruşturmalar ve davalar kapsamında 5 ayrı yakalama kararı bulunduğu hatırlatılan iddianamede, soruşturma dosyasına yansıyan bütün bilgi ve belgelerle Dündar'ın yaptığı paylaşımlarda, üzerine atılı "Türkiye Cumhuriyeti devletini, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini, devletin emniyet teşkilatını ve yargı organlarını alenen aşağılama" suçunu işlediğinin anlaşıldığı vurgulandı.
İddianamede, Dündar'ın "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama" suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.
İddianamenin gönderildiği asliye ceza mahkemesince kabul edilmesi halinde şüpheli Can Dündar'ın yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.

ETİKETLER
almanya referandum
YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Ersoy21 11 ay önce Şikayet Et
  Ne kadar komik bir ceza sistemi var ya.
  Cevapla
 • memed1453 11 ay önce Şikayet Et
  hangi iki yil hoca ...?
  Cevapla
 • ferhat s 11 ay önce Şikayet Et
  cikarin vatandasliktan türkiyede neyi varsa el koyun.
  Cevapla
 • bekir cizmeci 11 ay önce Şikayet Et
  Bu cesit insanlar hala neden vatandasliktan atilmiyor? Illa ki cumhurbaskaninin mahkemeye vermesini mi bekliyoruz? Turk devletinin `Devlete ihanet edenlerle ilgili islem yapan bir birimi yok mu? Bu is icin illa kanun mu gerekiyor? Uyanin kardesim kis uykusundan,yoksa bu hainlerin sopa ile basimiza ve sirtimiza vurmalarini mi bekliyorsunuz?
  Cevapla
 • Tespit 11 ay önce Şikayet Et
  Saksafoncu can dündara 2 yıl yetmez onun için 31 yıl lazım.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Otomobilin motorunda yurda sokmaya çalıştılar
İşte dün gece Türkiye'yi karıştıran adam!