Depremlerin ardından korkutan açıklama!

Ege'de yaşanan depremlerin ardından Prof. Dr Şükrü Ersoy , "İnşallah ardından büyük bir deprem gelmez. Ben orada yaşasaydım 4,9’dan sonra sokağa çıkardım" dedi.

 • GİRİŞ21.04.2017 17:47
 • GÜNCELLEME21.04.2017 18:38
Depremlerin ardından korkutan açıklama!

YTÜ Doğa Bilimleri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr Şükrü Ersoy Habertürk TV’de yaptığı açıklamada şunları söyledi:  "İnşallah ardından büyük bir deprem gelmez. Daha önce de Çanakkale’de deprem fırtınaları yaşanmıştı. Bu bölge tektonik olarak başka bir sisteme ait. Genellik le bu bölgede uzun dönem depremler olur. ardından daha büyük bir deprem meydana gelmeyebilir. Simav’ı hatırlarsınız 6’ya kadar çıkan depremler olurdu.

'ARKASINDAN DEPREM GELİR DİYE BİR KAİDE YOK'

4,9 büyüklüğünde bir deprem yer kabuğunu kırmaz. Yeri kıracak enerjiye sahip değildir. Ona göre düşünmek gerekir. 4,9 etrafta çok hissedilmiş olması çok normal. Bu biraz da derinliğe ve zemine bağlı olarak sarsıntıyı fazla hissetme durumu olabilir. Arkadan daha büyük bir deprem gelir diye bir kaide yok. Ancak neyin olacağını bilme şansımız da yok. Belki büyük bir deprem gelmeksizin küçük depremlerle sönümlenebilir. Ben orada yaşasaydım 4,9’dan sonra sokağa çıkardım. Bu tür depremlerden sonra daha büyüğüne karşı sokakta olmanın faydası var."

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar8

 • cihan 9 ay önce Şikayet Et
  Abi seni dinledim turgutluda 3.buçuk sokakta oturuyodum dondum,depremden ölmiyelim diye zature olcayız şimdi ,gireyim içeriye.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • H.B.V 9 ay önce Şikayet Et
  Kandilli rasathanesi Müdürünü değiştirin? Yeter artık Felaket Tellalı gibi ağzından hayırlı bir şey çıkmıyor! Halkın psikolojini yerle bir ediyor?.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • İsa bey 9 ay önce Şikayet Et
  Manisa da ki deprem düşündürücü.onun sebebi hikmetini bülent abilerine sorsunlar.o bilir
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • reis 9 ay önce Şikayet Et
  Sokağa öyle mi!!!
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • mehmed emin 9 ay önce Şikayet Et
  "ALLAH" hım muhafaza buyursun ,uyarıyor bizi manisada yaşıyorum 12 ,13 saniye sürdü,rüzgar sesiyle birlikte geldi.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat