Depremlerin ardından korkutan açıklama!

Ege'de yaşanan depremlerin ardından Prof. Dr Şükrü Ersoy , "İnşallah ardından büyük bir deprem gelmez. Ben orada yaşasaydım 4,9’dan sonra sokağa çıkardım" dedi.

Depremlerin ardından korkutan açıklama!
Depremlerin ardından korkutan açıklama!
GİRİŞ 21.04.2017 17:47 GÜNCELLEME 21.04.2017 18:38

YTÜ Doğa Bilimleri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr Şükrü Ersoy Habertürk TV’de yaptığı açıklamada şunları söyledi:  "İnşallah ardından büyük bir deprem gelmez. Daha önce de Çanakkale’de deprem fırtınaları yaşanmıştı. Bu bölge tektonik olarak başka bir sisteme ait. Genellik le bu bölgede uzun dönem depremler olur. ardından daha büyük bir deprem meydana gelmeyebilir. Simav’ı hatırlarsınız 6’ya kadar çıkan depremler olurdu.

'ARKASINDAN DEPREM GELİR DİYE BİR KAİDE YOK'

4,9 büyüklüğünde bir deprem yer kabuğunu kırmaz. Yeri kıracak enerjiye sahip değildir. Ona göre düşünmek gerekir. 4,9 etrafta çok hissedilmiş olması çok normal. Bu biraz da derinliğe ve zemine bağlı olarak sarsıntıyı fazla hissetme durumu olabilir. Arkadan daha büyük bir deprem gelir diye bir kaide yok. Ancak neyin olacağını bilme şansımız da yok. Belki büyük bir deprem gelmeksizin küçük depremlerle sönümlenebilir. Ben orada yaşasaydım 4,9’dan sonra sokağa çıkardım. Bu tür depremlerden sonra daha büyüğüne karşı sokakta olmanın faydası var."

ETİKETLER
Manisa
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • cihan 11 ay önce Şikayet Et
  Abi seni dinledim turgutluda 3.buçuk sokakta oturuyodum dondum,depremden ölmiyelim diye zature olcayız şimdi ,gireyim içeriye.
  Cevapla
 • H.B.V 11 ay önce Şikayet Et
  Kandilli rasathanesi Müdürünü değiştirin? Yeter artık Felaket Tellalı gibi ağzından hayırlı bir şey çıkmıyor! Halkın psikolojini yerle bir ediyor?.
  Cevapla
 • İsa bey 11 ay önce Şikayet Et
  Manisa da ki deprem düşündürücü.onun sebebi hikmetini bülent abilerine sorsunlar.o bilir
  Cevapla
 • reis 11 ay önce Şikayet Et
  Sokağa öyle mi!!!
  Cevapla
 • mehmed emin 11 ay önce Şikayet Et
  "ALLAH" hım muhafaza buyursun ,uyarıyor bizi manisada yaşıyorum 12 ,13 saniye sürdü,rüzgar sesiyle birlikte geldi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'de 66 senatörden Erdoğan'a tehdit dolu mektup!
Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'ye yanıt