Servis aracının altındaki bomba için ilginç iddia

Diyarbakır’da bulunan Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı 8. Ana Jet Üssü’ne personel servisi altında sokulmak istenen bomba düzeneğine ilişkin ayrıntılar ortaya çıktı.

GİRİŞ 19.05.2017 07:40 GÜNCELLEME 19.05.2017 08:00

Patlayıcının, ateşleme mekanizması olmaması nedeniyle patlamasının mümkün olmadığı ifade edildi. Olayla ilgili aynı zamanda aracın sahibi olan şoförün kullandığı güzergâhtaki MOBESE kameralarının incelemesi sonucu, 2 kişi daha gözaltına alındı.

YÖNETİCİYİ ZOR DURUMDA BIRAKMAK İÇİN YAPMIŞ

Alınan ifadelerin ardındansa olayın terör değil ‘kapıcı kıskançlığı’ndan kaynaklandığı iddia edildi. İddiaya göre, üsse personel taşıyan servis minibüsünün şoförü, aynı zamanda oturduğu apartmanda yöneticiydi.

Şoförün, yöneticisi olduğu apartmanın yanındaki binanın kapıcısıyla arası çok iyiydi. Bu durumu kıskanan kendi apartmanının kapıcısının, şoförü zor durumda bırakmak için aracın altına el yapımı patlayıcıyı yerleştirdiği ileri sürüldü. Şoförün, yöneticisi olduğu binanın kapıcısı ile daha önce de tartıştığı öne sürüldü.

Minibüsü siteye bırakan yöneticinin 8. Ana Jet Üssü’ne personel taşıdığını bilen kapıcının, boru içindeki patlayıcıları gece karanlıktan faydalanıp aracın altına yerleştirdiği iddia edildi. Gözaltındaki şoför ve patlayıcıyı yerleştiren kapıcı ile diğer binanın kapıcısının emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

ETİKETLER
Diyarbakır bağlar
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • enver 11 ay önce Şikayet Et
  bunlar bir şekilde terörist yerine gerilla yakıştırması yapan destekleyiciler ve sempatizanlar. bunlar uyuyan hücre altyapısını teşkil ederler. genel kanaatim budur. şu verdiği ifadeye bak yahu ! kuş kadar aklınla dalgamı geçiyorsun?
  Cevapla
 • Musa 11 ay önce Şikayet Et
  Hepsini kodese tıkın. Şimdi şakacıktan burada 30 yıl yatın deyiverin:))
  Cevapla
 • Sedat 11 ay önce Şikayet Et
  Vay be! Kıskançlık adama el yapımı patlayıcı (EYP) yapmayı bile öğretmiş.
  Cevapla
 • remzi yok 11 ay önce Şikayet Et
  buna inandıysanız siz aptalsınız ama millet aptal değil.
  Cevapla
 • ...1... 11 ay önce Şikayet Et
  yakalanırsak diye senaryo yazmışlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan net konuştu! 'Bu bir kumpastır...'
Yarım tonluk bomba gün yüzüne çıktı!