Yunanistan'dan skandal Türkiye çağrısı!

Türk Deniz Kuvvetleri’nin Ege ve Akdeniz’de gerçekleştirmekte olduğu Deniz Kurdu Tatbikatı Yunanistan’ı rahatsız etti.

 • GİRİŞ19.05.2017 07:59
 • GÜNCELLEME19.05.2017 08:21
Denizkurdu Yunanistan'ı rahatsız etti

Türk Deniz Kuvvetleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da 13-26 Mayıs tarihleri arasında Ege ve Akdeniz’de Deniz Kurdu Tatbikatı gerçekleştiriyor. Türk yetkililer, yine her tatbikatta olduğu gibi NATO’ya bağlı ülkeleri gözlemci olarak Deniz Kurdu Tatbikatı’na davet etti. 22 Mayıs’ta gerçekleştirilmesi planlanan davet öncesi Yunanistan’ın Ankara Büyükelçisi Kyriakos Loukakis, söz konusu ülkelere bir yazı yazarak Türkiye’nin Yunan hava sahasını işgal ettiğini belirterek, ülkelere “Tatbikata katılmayın” dedi.

Yunanistan’ın Ankara Büyükelçisi Kyriakos Loukakis mektubunda şu ifadelere yer verildi: “Türk otoritelerine göre tatbikat, Yunan ulusal hava sahası ve Rodos Uluslararası Havaalanı’nın bir bölümünü de kapsayacak şekilde Ege ve Doğu Akdeniz’de gerçekleştirilecek. Bu da uluslararası hukuk ve iyi komşuluk ilişkileri kapsamında Yunan egemenliğini ihlal etmekle birlikte sivil hava trafiğini de ciddi anlamda tehlikeye sokmaktadır.”YUNANLAR TAKİPTE

Yunanistan’ın Ankara’da temsilcilikleri bulunan yabancı ülke temsilcilerine kara propaganda yaptığı bilgisine ulaşan Türk Dışişleri Bakanlığı da raporlar hazırladı. Deniz Kurdu 2017 tatbikatına Türk Deniz Kuvvetleri’nden 14 fırkateyn, 6 korvet, 17 hücumbot, 9 denizaltı, 6 mayın gemisi, 13 destek gemisi, 4 karakol gemisi, 4 deniz karakol uçağı, 19 deniz helikopteri, 7 SAT görev timi, 2 SAS görev timi katılıyor. Hava Kuvvetleri Komutanlığı ise 7 görev uçuşu ve 2 sorti HİK (Havadan İhbar ve Kontrol) uçağı ile 1 hedef çekme uçağı ile yer alıyor. 

KAYNAKMİLLİYET

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar32

 • Haso 8 ay önce Şikayet Et
  Adalarimiz burnumuzda tütüyor bunlari hic utnutma yunan dölu
  Cevapla
 • Ali aksoy 8 ay önce Şikayet Et
  Benim bu adalara dair bir fikrim var,herkimse türkiyede beklediklerini bulamamis ise,bunlarin ellerine bir amerikan bayragi ile birde avrupa bayragi ve boyunlarina agactan yapilmis bir ISTAVROZ asarak adalara yollamaktir...
 • Tuba 8 ay önce Şikayet Et
  Endişelenme, rahatsız olma, korkma vs. sırası sizde.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • HamidiyeSüvarisi 8 ay önce Şikayet Et
  Çakma devlet yunanistan.daha bu az size.Ata topraklarının hepsini alacağız inşallah. Ya kafire ölüm, yada bitmez bu zulüm. Allahu Ekber.
  Cevapla Toplam 11 beğeni
 • Gürkan 8 ay önce Şikayet Et
  Demek ki neymiş, köpekten post, yunandan dost olmaz!
  Cevapla Toplam 10 beğeni
 • Ali aksoy 8 ay önce Şikayet Et
  Fransada yasayan bir sürü yunan ve ermenilere karsi,dogruyu görüp konusan fransizlar her zaman var olmuslardir!Fransiz gazetesi TEMPS,HÜKÜMETTEN PARA VE SILAH YARDIMINI,WILHELM II BACANAGINA HEBA EDECEGINE,TÜRKLERI KENDINE DOST EDEBILECEK YOLLARINI BULMASINI ISTEMISTIR.ISTE FRANSA!
  Cevapla Toplam 6 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat