İşte Almanya'ya sığınan o generaller!

Almanya'dan sığınma isteyen iki general dahil yurtdışında firari durumda olan 8 general ve amiral bulunuyor.

İşte Almanya'ya sığınan o generaller!
İşte Almanya'ya sığınan o generaller!
GİRİŞ 19.05.2017 08:15 GÜNCELLEME 19.05.2017 12:32

Alt düzey rütbeli de 260’tan fazla askerin firari olduğu öğrenildi. Türk yetkililer, firarilerin önemli kesiminin AB üyesi ülkelerde olduğunu değerlendiriyor. Türkiye’nin ısrarına rağmen AB üyesi ülkelerin ilgili makamlarının Ankara’ya açık ve aydınlatıcı bilgi vermediği, bazı ülkelerin Türkiye’nin taleplerini işleme koymadığı öne sürüldü. Sağlıklı bilgi akışı olmadığı ve Schengen üyesi ülkeler arasında pasaportsuz seyahat edilebildiği için kimin hangi ülkede olduğunun tespitinde zorluk yaşandığı vurgulandı. FETÖ’nün ABD ve birçok Avrupa ülkesi bürokrasisinde hâlâ etkinliği olduğu için kimin sığınma talebinde bulunduğu veya sığınma taleplerinin hangilerinin kabul edildiğine dair sağlıklı bir bilgi yok.

YALINALP VE YEDİYILDIZ MI?

Yetkililer, Almanya’ya sığınanlardan birinin daha önce ABD’de ortaya çıkan NATO’da görevli tuğgeneral Mehmet Yalınalp olduğunu değerlendiriyor. Yalınalp’in Almanya’ya iltica başvurusu yapıp, kabul edileceğine dair mesaj aldıktan sonra Frankfurt’a gitmiş olabileceği de düşünülüyor. Diğer generalin de Güneydoğu Avrupa Tugayı’nda (SEEBRİG) görevli ve bir süre Yunanistan’da olduğu bilgisi alınan tuğgeneral Numan Yediyıldız olabileceği belirtiliyor. Bir yetkili, “Almanya’da, Yunanistan’da çok sayıdalar. İspanya’da da olduklarına dair bazı istihbarat bilgilerimiz var” dedi. 

YAZDIR
YORUMLAR 60
 • Yozgatlı 10 ay önce Şikayet Et
  Gezi parkındada gördük ,kimin vatan sever. Kimin ne yaptıgını klavye karşisında vatan severleri. Fırıldak gibi dönenleri. En iyi uyuyan Türkler uyanıyor gözünüz aydın.
  Cevapla
 • uygurlu 10 ay önce Şikayet Et
  Baslik yanlis. Almanyaya siginan vatan hainleri olacak generaller degil.
  Cevapla
 • yılmaz daşdemir 11 ay önce Şikayet Et
  söyleyecek bir şey bulamıyorum benim vergimle oku komutan ol kariyer kazan nihayetinde kiminiz dede ağaç kiminiz ferdinantın devleti hakkını helal etmiyorom
  Cevapla
 • Murat 11 ay önce Şikayet Et
  Bunların yedi sülalesini de sınır dışı edin. Hepsine virüs bulaşmıştır, hiç birinden hayır gelmez. Sınır dışı edin hepsini Türkiye hiç olmazsa şöyle 50 yıllığına bir temizlensin.
  Cevapla
 • HANS HANS 11 ay önce Şikayet Et
  Altin nesil mi bunlar simdi yoksa Alman nesilmi???
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünyanın en büyük uçağı havalanıyor
G.Saray'da gönderilecek 5 isim belli oldu!