100 bin kişilik kongre! O isimlere davetiye yok

Pazar günü yapılacak AK Parti Kongresine, Erdoğan’ın “Partiye sırtını dönen kimse iflah olmadı” sözleriyle eleştirdiği bazı eski partililer çağrılmadı.

100 bin kişilik kongre! O isimlere davetiye yok
100 bin kişilik kongre! O isimlere davetiye yok
GİRİŞ 19.05.2017 14:04 GÜNCELLEME 19.05.2017 15:10

100 bin kişinin katılması beklenen AK Parti Kongresi için 11. Cumhurbaşkanı Gül’e özel kuryeyle davetiye gönderildi. Erdoğan’ın “Partiye sırtını dönen kimse iflah olmadı” sözleriyle eleştirdiği bazı eski partililer ise çağrılmadı.

AK Parti kongresi için 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de aralarında bulunduğu çok sayıda kişiye davetiye gönderildi. Gül’ün yanı sıra partide bugüne kadar görev yapmış isimler de kongreye davet edildi. Ancak parti kademelerindeki görevlerinden sonra partiden istifa eden ya da partinin, yollarını ayırdığı isimlere davetiye gitmedi.

100 BİN KATILIM

Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’nın organize ettiği kongreye ilişkin hazırlıklar son aşamaya geldi. Kongreye yabancı misyon şefleri ve büyükelçilikler davet edilirken, ilk kez Almanya’daki UETD organizasyonundan da kalabalık bir katılım olacağı öğrenildi. İllerden gelecek olan partililer ve davetlilerle birlikte Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılacak olan 3. Olağanüstü Kongreye 100 bin kişi dolayında bir katılım olması bekleniyor.

ABDULLATİF ŞENER, İDRİS NAİM ŞAHİN, ERTUĞRUL YALÇINBAYIR...

Kongre için, parti kurucuları başta olmak üzere bugüne kadar parti yönetim kademelerinde görev yapmış isimler ve eski milletvekillerine davetiye gönderildi. Eski milletvekili ve parti yöneticilerinden, partiyle bağı kesilmiş olan Abdüllatif Şener, Ertuğrul Yalçınbayır, İdris Naim Şahin gibi isimlere davetiye gönderilmedi.

Ancak TBMM başkanlığı yapmış ve kabinede başbakan yardımcısı olarak uzun dönem bulunmuş olan Bülent Arınç başta olmak üzere çok sayıda eski yöneticiye davetiye gönderildi. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de kongre için davetiye gönderilen isimler arasında yer aldı. Gül’ün davetiyesi, özel kurye ile kendisine ulaştırıldı.

KARTLA GİRECEKLER

Delege olarak kongre salonunda yerini alacak olan mevcut milletvekilleri ise Genel Merkez’de kendileri için hazırlanmış olan kartları alarak salona girecekler. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu da, milletvekilliği statüsü devam ettiği için ayrıca kongre davetiyesi gönderilmeyip, delege kartı hazırlanan isimler arasında yer aldı.

Yıldırım Genel Başkan Vekili olacak

AK Parti Kongresi öncesinde, parti genel merkezinde Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı başkanlığında “tüzük değişikliği” konusunda toplantı gerçekleştirildi. Toplantı öncesi soruları yanıtlayan Yazıcı, “Kongremizde tüzük değişikliği ile ‘Genel Başkan Vekilliği’ni getiriyoruz” dedi. Kongrede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın genel başkan olarak seçilmesinin ardından gerçekleşecek tüzük değişikliği ile Başbakan Binali Yıldırım da Genel Başkan Vekili olacak.

YAZDIR
YORUMLAR 14
 • Isvicre 11 ay önce Şikayet Et
  Reis allah icin şu menfatci uetd ve můsiad yönetimi baştan başa değişsin.paraci ve gurbetciye hava atmadan başka işleri yok.
  Cevapla
 • Ak sevda 11 ay önce Şikayet Et
  Avrupa ve isvicre teşkilati olan UETD komple yenilenmeli.bunlarin coğu para peşinde lūks yaşama ve maneviyattan cok uzak yönetimler.kimin eli kimin cebinde belli değil.
  Cevapla
 • maaş 11 ay önce Şikayet Et
  işe gelmeden maaşı alanı bilip merciilere bildirmemek te vebal dır ,ayrıca o denilen işe gitmeden maaş alan kişi var ise o para almıyor zehir alıyor ailesini zehirliyordur bunuda bilesin ,bir insan çocuğunu zehirlermi o zehirliyor ,bundan buyuk ceza olurmu
  Cevapla
 • Yeni Kapı Ruhu 11 ay önce Şikayet Et
  100.000 kişilik katılım davetiye gönderilenler için. Anadolu da bir adet vardır ev sahibi ve yakınlara davetiye verilmeden komşu ve akrabanın düğününe gitmek düşer. Halk davet edilmeden katılacaktır. Ve sonuç meydanlarda izdiham ve diriliş ruhu ile 1 milyon katılım olacağına inanıyorum.
  Cevapla
 • Guest 11 ay önce Şikayet Et
  Hersey menfaat olmus. Adam partiden diye işe gelmiyor maaşını çekiyor. Böyle partili olcağıma çöp toplarım daha iyi
  Cevapla
 • Guest 11 ay önce Şikayet Et
  İhbar yolları belki batıda açık olabilir ama doguda biraz daha zor. Zincir birbirine bağlı. Kimse canını yerde bulmamış. Devletin kendi kontrol mekanizması çalışmıyorsa ben ne edeyim
  Cevapla
 • izmirli 11 ay önce Şikayet Et
  iftira atacağına bu türden olanlar için sadece bir örnek ver...vereceğin örnek yok tabi ki, çünkü sizin niyetiniz sadece suyu bulandırmak...ama bu su bulanmayacak kadar ak ve temizdir...korkma sen de içebilirsin...
  Cevapla
 • Murat 11 ay önce Şikayet Et
  Sanki bu dediğin yeni olmuş da. Türkiye 70 yıldır bunu yaşıyor. İstismar edeni şikayet edeceksin vatandaşlık görevini yapacaksın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bahçeli'den Gül çıkışı: Sinsi bir strateji devrede
Akşener, firari hain Uslu ile yazışmalarını sildi