AK Parti ile CHP arasında çelenk krizi!

Tekirdağ'ın Ergene İlçesi'nde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda AK Parti ile CHP'liler arasında Atatürk Anıtı'na konulan çelenk nedeniyle tartışma yaşandı.

 • GİRİŞ19.05.2017 16:33
 • GÜNCELLEME19.05.2017 16:35
AK Parti ile CHP arasında çelenk krizi!

AK Parti Ergene İlçe Başkanı Mustafa Çalım, anıta çelenk koyduktan sonra tören alınandan ayrıldı. Daha sonra anıta gelen CHP Ergene İlçe Başkanı Erdinç Erel ile partililerde anıta çelenk koydu. Bu sırada iddiaya göre CHP'liler daha önce konulan AK Parti çelengini ters çevirdi. Bunu öğrenen AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Çalım, anıt önüne gelerek CHP İlçe Başkanı Erdinç İrel'den çelenklerinin yeniden yerine konulmasını istedi. Bu sırada iki partili grup arasında seslerin yükselmesi üzerine gerginlik yaşandı. Gerginlik diğer partililerin araya girmesiyle büyümeden önlendi.

SİYASİ EDEBE AYKIRI

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Çalım, "Saat 10.30'da bizim çelenk sunma törenimiz vardı. Saat 11.00'de de CHP'nin vardı. Biz çelengimizi koyduk. Saat 11.00'de CHP geliyor tören esnasında bizim çelengimizi kaldırıyorlar. Siyasi edebe haykırı bir harekettir" dedi. 

CHP Ergene İlçe Başkanı  Erdinç İrel ise fotoğraf çekilirken Ak Parti çelenginin çıkmaması için ters çevrildiğini ve daha sonra çelengin yerine konulduğunu söyledi. İrel, "Olay olacak bir mesele yok. Ortada bir sorun yok. En azından bizim açımızdan öyle" diye konuştu.

KAYNAKDHA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar13

 • vatandaş 9 ay önce Şikayet Et
  bu ülkede Atatürk 'ün en büyük düşmanı chp dir. ondan sonraya ise yabancı devletler gelir.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Mustafa E. 9 ay önce Şikayet Et
  CHP bu memleketin en büyük düşmanı... Böyle bir mantık varmı? bu ülkeyi , cumhuriyeti kendi tekellerinde zannediyorlar. Hala halkın attığı tokatları anlamayan,anlamak istemeyen zavallı bir parti. Oturup biz nerde hata yapıyoruz, biz nasıl iktidara geliriz diye düşümüyorlar. Ortalığı nasıl karıştırırızda biz bu kargaşadan iktidar çıkartırız derdindeler. Yazık , trajikomik
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Mustafa 9 ay önce Şikayet Et
  Demek ki CHP den farklı gruplar çelenk koymaya hakları yok.CHP gerçekten bitmiş.Yazıklar olsun bitirenlere.Resimlerde çıkmasın demek ne kadar aciz olunduğunun kanıtıdır.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • erdal yiğit 9 ay önce Şikayet Et
  mesele vatan meselesi değil bunlarda bir bardak suda fırtına koparmak istiyorlar menfaat çevrelerinin kümelendiği partiler kavgalarına milleti dahil etmek istiyorlar
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • ilcan 9 ay önce Şikayet Et
  chp çelenk deyil her bahane eder ya bunlara prim vermeyin bırakın primi kendileri yapsın
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat