Türkiye'nin hava durumu İngilizleri rahatsız etti!

İngiliz The Times gazetesi muhabiri, Türkiye'deki hava durumunun konuşulması ve haberleştirilmesiyle ilgili ilginç bir iddia ortaya attı.

Türkiye'nin hava durumu İngilizleri rahatsız etti!
Türkiye'nin hava durumu İngilizleri rahatsız etti!
GİRİŞ 29.05.2017 09:19 GÜNCELLEME 29.05.2017 09:25
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

İngiliz The Times gazetesi, Pazartesi günkü sayısında muhabiri Hannah Lucinda Smith'in Türkiye'de son dönemde etkisi görülen olumsuz hava koşullarıyla ilgili izlenimlerine yer veriyor.

BBC Türkçe'nin haberine göre gazetenin muhabiri Smith, İzmir'de bir arkadaşının üşümesi üzerine ısınmayan havayla ilgili "İngiliz havası" esprisi yaptığını ve Mayıs ayı gelmesine karşın sıcaklıkların halen normal mevsim düzeylerine ulaşmadığını belirtiyor.

HAVALAR TÜRKİYE'NİN ANA GÜNDEM MADDESİ

Smith, "Bu sene Mayıs ayının sonu gelmesine karşın kombiyi açmayı düşündürtecek bir soğuk var. Hatta güneşli ve sıcak başlayan bazı günlerde bile öğlen olduğunda sıcaklık bir anda düşerek insanı üşütmeye başlıyor. Öngörülemezliği ve mevsimine göre fazla soğuk olması nedeniyle hava durumu aynı İngiltere'deki gibi, Türkiye'de de sohbetlerin ana gündem maddesi ve manşetlerin de konusu." diyor.

"OLAN BİTENDEN KAÇMAK İÇİN Mİ HAVA DURUMUNDAN BAHSEDİYORLAR"

The Times muhabiri, Mayıs ayında Van'a yağan karın günlerce gazete ve televizyonlara haber olduğuna dikkat çekerek, şu değerlendirmelere yer veriyor: "Bazen Türkiye'nin sıkıntıları arttıkça insanların da olan bitenden kaçmak için mi hava durumundan bahsediyorlar diye düşünmeden edemiyorum."

Smith, yazısının sonunda ise, "Türkiye'de soru sormadığın sürece güvendesin" diyen ancak adını vermeyen bir Türk gazetecinin yorumlarına yer veriyor.

YAZDIR
YORUMLAR 24
 • Recep 2 yıl önce Şikayet Et
  Havalar Serin Yagmurlu bereketli Kis soguk daha ne olsun. Ingiliz bu Topraklarin CÖLLesmesini arzu ediyor.
  Cevapla
 • LevRok 2 yıl önce Şikayet Et
  Belliydi ! Nedeni , Chemtrail !! 4-5 yildir cogalarak Avrupada Ucaklarla SIKILIYOR ve 3 senedirde aklimdan geciyor bu. Almanyada artik KIS filan kalmadi karsiliginda Türkiye sogumaya basladi. Bu Chemtrail Bulutlari yok ediyor ve görünmeyen bir tabaka olusturuyor. Internette arastirin, Devlette bunu aklindan gecirsin.
  Cevapla
 • Turkish Force 2 yıl önce Şikayet Et
  Aldılar havayı...
  Cevapla
 • Edirneli 2 yıl önce Şikayet Et
  Tövbe yarabbim Ekinler çok güzel gundonduler büyüyor İngiliz neyin derdinde.
  Cevapla
 • Vatansever 2 yıl önce Şikayet Et
  Eğer bir derede iki balık kavga ederse, bilin ki o dereden ingiliz su içmiş demek. Insanlik için tehlikeli yaratık sürüsü. Ingiliz anahtarı devrede. Insanlik suçu işledi, işlemeye devam ediyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Kritik toplantı sonrası Erdoğan duyurdu: Parayla satışı kesinlikle yasak!
AB için inanılmaz fırsat, ABD için büyük felaketin ayak sesi! Çok çarpıcı açıklamalar