Enis Berberoğlu kimdir? Kaç yaşındadır? Aslen Nerelidir?

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu kimdir? Devletin gizli kalması gereken bilgilerini, siyasal ve askeri casusluk maksadiyla açıklamak şuçundan yargılanan Enis Berberoğlu aslen nerelidir ve kaç yaşındadır?

 • GİRİŞ10.11.2017 17:16
 • GÜNCELLEME10.11.2017 17:16
Enis Berberoğlu kimdir? Kaç yaşındadır? Aslen Nerelidir?

ENİS BERBEROĞLU KİMDİR?

5 Haziran 1956 tarihinde dünyaya gelen Kadri Enis Berberoğlu doğma büyüme İstanbulludur. Türk gazeteci, yazar ve siyasetçi. CHP Parti Meclisi Üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı.

Lise eğitimini  Avusturya Lisesi tamamlayan Berberoğlı, Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü'nü bitirmiştir. Ekonometride yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

GAZETECİLİK HAYATI

Gazeteciliğe 1981 yılında Dünya gazetesinde başladı. CNN Türk ekonomi müdürü, Hürriyet ve Radikal gazetelerinde yazar olarak çalıştı. 29 Aralık 2009 tarihinde Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği’ne getirildi. Bu görevi 5 yıl sürdürdükten sonra siyasi baskılar yüzünden 10 Ağustos 2014 tarihinde Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği’nden istifa etti.

SİYASİ HAYATI

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 5-6 Eylül 2014 tarihleri arası Ankara’da yapılan 18. Olağanüstü Kurultayı’nda Parti Meclisi’ne seçildi. 14 Eylül 2014 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından İletişim ve Medya ile İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. TBMM XXV. ve XXVI. dönem İstanbul milletvekilidir.

ÖZEL HAYATI

Kendisi gibi gazeteci olan Oya Berberoğlu ile evli ve bir kız çocuk babasıdır. Almanca ve İngilizce bilen Berberoğlu'nun, “Susurluk: 20 Yıllık Domino Oyunu”, “Kod Adı: Yüksekova. Susurluk, Ankara, Bodrum, Yüksekova Fay Hattı” ve “Öbür Türkler” adlı kitapları var. Boş zamanlarında matematik, tarih ve triller tarzı kitaplar okumayı seviyor.

24 Nisan 2005 tarihli köşe yazısında, aile boyu suç ve meziyete inanmadığını kaydedip, çarpıcı örneği kendi köklerinden verdi: “Berberoğlu (cumhuriyetten önce Berberzade) soyadının geçmişi, vakıf kayıtlarında 200 yıl geriye kadar takip edilebiliyor. Dedem İzmir'de Rufai ve Kadiri tekkesinin şeyhiydi, babam imanlı bir sosyalist. Ablam siyasete hiç bulaşmadı, bendeniz tescilli sosyal demokratım.”

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar17

 • Murat Akçoglu 5 ay önce Şikayet Et
  Sayın kemal beye sormak istiyorum, Bu görüntüleri basına vermek suçmudur degilmidir
  Cevapla
 • ali 5 ay önce Şikayet Et
  Devlete yapılmış ihanete bende adalet istiyorum.Cezası az bile
  Cevapla
 • murat 5 ay önce Şikayet Et
  babam imanlı bir sosyal-i(s)t.lafa bak hizaya gel
  Cevapla
 • oraloğlu 5 ay önce Şikayet Et
  Nasihat: imanlı sosyalist olmaz. tabir tamamen aldatıcı ve yanlış.bir kimsede hem iman hemde sosyalistlik olamaz. olanında imanı olmaz. Allah ın c.c hükümlerinin dışındaki her hüküm,, ŞİRK tir. benden söylemesi. iblisin oyununa gelip bende müslümanım sakın olaki demeyesin.yani sosyalist iman ehli müslümanlık ,, yok böyle bişey.. kafanızdan terimler uydurmayın.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • hasan ali 5 ay önce Şikayet Et
  Tutustu kemal,yürü yürü acilirsin, nasilolsa sende icerde selenerce oturacan. Bu berber haini cok sey biliyor vallahi konusturun bunu bölbül gibi, kimler ve neler cikacak hicde süpriz olmaz merak etmeyin, haydi temizlige bayram temizligi imandandir...?
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun