Savcılıktan zehirlenme olayıyla ilgili açıklama!

Manisa Savcılığı, kışlada yedikleri yemekten dolayı zehirlendikleri belirtilen askerlerle ilgili olarak açıklama yaptı.

GİRİŞ 18.06.2017 10:30 GÜNCELLEME 18.06.2017 11:18

Açıklamada, 731 askerin yemekten etkilendiği ve yemek şirketinden 21 kişinin gözaltına alındığı vurgulandı.

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı'nda zehirlenme şüphesiyle askerlerin hastaneye kaldırılması sonrası yemek firmasından gözaltı sayısının 21'e yükseldiğini ve Manisa İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde konuyla ilgili özel bir büro oluşturulduğunu açıkladı.

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda yaşanan zehirlenmeler ile ilgili çok yönlü soruşturma başlatıldığını bildirdi.

SORUŞTURMA İÇİN ÖZEL BÜRO KURULDU

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde soruşturmayı yürütmek üzere özel bir büro kurulduğunu açıklayan Şimşek, ayrıca yemek firmasından 3 kişinin daha gözaltına alındığını ve gözaltı sayısının 21'e yükseldiğini söyledi.

"HAYATİ TEHLİKE RİSKİ OLAN ASKERİMİZ YOKTUR"

Başsavcı Şimşek, "Manisa ilimizde bulunan Albay Arif Seyhun Kışlası'nda akşam yemeğini müteakip bir grup askerin baş dönmesi ve mide bulantısı şikayeti ile müracaatı üzerine gıda zehirlenmesi tanısı konulmuş ve ilimiz merkezinde bulunan çeşitli hastanelere ilk belirlemelere göre 731 askerimizin sevki sağlanarak tıbbi müdahale gerçekleştirilmiştir. Tedavi sonucu şuan itibariyle hayati tehlike riski olan askerimiz yoktur. Cumhuriyet Başsavcılığımızca meydana gelen mükerrer vaka üzerine ikinci bir soruşturma başlatılmış, mağduriyete uğrayan askerlerimizden kan ve idrar örnekleri, akşam yemeğinde servis edilen tavuk ve gıdalardan, kullanılan su ve diğer bütün kullanım malzemelerinden numune alınmış, gerekli uzman bilirkişi incelemesine gönderilmiştir. Yürütülen soruşturma kapsamında Manisa Emniyet Müdürlüğümüz de özel bir büro oluşturarak gerekli çalışmalar en titiz bir şekilde devam etmektedir. İlk etapta kışlaya yemek veren yüklenici firmanın denetim, gözetim ve kontrol sorumlusu olarak tespit edilen 19 kişi şüpheli sıfatıyla gözaltına alınmış, bu sayı an itibariyle 21'e ulaşmıştır. Konu ile ilgili en ufak bir husus atlanmaksızın her türlü emare araştırılmaktadır. Halkımızın ve kamuoyunun provokasyona meydan verecek yaklaşımlardan uzak durması ve gelişmelerin kendileri ile paylaşılacağının bilinmesi gerektiğini belirtir, saygılar sunarım" dedi.

ETİKETLER
savcılık
YAZDIR
YORUMLAR 87
 • yapilmiyor 11 ay önce Şikayet Et
  gerekn yapimiyor iran gibi kanun olsa turkiyede bu olayalri yasamayiz, dusman icimize sizmis tehdit ediyor yakadigimiz zamn hapse hapisle tero bitmez, ailesini dahil turkiyedne atmaliyiz.,
  Cevapla
 • halil 11 ay önce Şikayet Et
  hepsi içeride bütün aranılan eksiklikler içeride askerliğini yapanlar anlatsin nelere şahit olduklarını yeter.
  Cevapla
 • Enigma 11 ay önce Şikayet Et
  Bu durum küçümseneçek bir durum değil ! Lütfen yemekler önce analiz edilsin.. Ondan sonra yedirilsin.. Bu erler bizim mehmetçiğimiz...
  Cevapla
 • Muallim 11 ay önce Şikayet Et
  Görev yaptığım yibo da böyle olay başıma geldi 120 öğrenci yemekten zehirlendi dediler sonra yemek numuneleri alındı tahlil derken sonuç suda klor eksikliğiymiş. Şirket yetkilileri günde 100 bin kişilik yemek çıkardıklarını söylüyorlar. İyice araştırılmadan kimseyi suçlamak doğru değil.
  Cevapla
 • belde 11 ay önce Şikayet Et
  muallim bu iş sudan filan olmadığı anlaşılıyor. bir değil iki değil bu iş dördüncü kere olunca bu işte bir kasıt, ihmal, kusur ne varsa devlet didik etmeli. neticede her biri bu milletin evladı. şirketi veya kişilere elbette suçlamak doğru değil. fakat bir ihmaller zinciri olduğu görülüyor.
  Cevapla
 • VÉNUS HOTTENTOTE 11 ay önce Şikayet Et
  hainler pedofililer ve teroristler yargilanmaz ==>> idam edilir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Lucescu'ya o ismi sordular! "Çağırdık gelmedi..."
Diriliş Ertuğrul oyuncusu hayatını kaybetti!