Hakkari'de ele geçirildi... Dikkat çeken detay!

Güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK'lı teröristler arasında bir teröristin etkisiz hale getirildiği çatışma sonrası seri numarası silinmiş bir AT-4 tanksavar silahı ele geçirildi

 • GİRİŞ18.06.2017 16:18
 • GÜNCELLEME18.06.2017 16:19
Hakkari'de ele geçirildi... Dikkat çeken detay!

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü PKK'lı teröristler arasında dün bir teröristin etkisiz hale getirildiği çatışma sonrası seri numarası silinmiş bir AT-4 tanksavar silahı ele geçirildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerince, dün bir teröristin etkisiz hale getirildiği Şemdinli'nin Derecik beldesi Yeşilova köyü bölgesinde güvenlik güçleri ile teröristler arasındaki çatışma sonrası ele geçirilen mühimmata ilişkin bilgilendirme yapıldı. 

Buna göre bir teröristin etkisiz hale getirildiği çatışma sonrası bir AT-4 tanksavar silahı, bir kalaşnikof piyade tüfeği, beş dolu şarjör, üç el bombası, bir RPG-7 ve dört RPG-7 mühimmatı ele geçirildi. Ele geçirilen AT-4 tanksavar silahının seri numaralarının kazınmış olması dikkati çekti. 

KAYNAKAA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar45

 • Tarık 6 ay önce Şikayet Et
  Artık müttefikimiz ! ABD nin suriye de dağıttıgi ne kadar silah varsa seri numaraları silinip Türkiye ye gelir.Allah yardımcımız olsun.böyle müttefik düşman başına
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • murat 6 ay önce Şikayet Et
  #abd silahları giriyosa ülkemize bizim mesru olan sınır korumamız hak olmuştur ve pyd yok etme zamanı gelmişte geçiyor demektir..
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • fth23 6 ay önce Şikayet Et
  seri numarasını silseler nolacakki abd artık açık açık pkkya harfleri değiştirerek ypg yaparak ağır silah veriyor zaten,RABBİM o silahları kendilerine doğrultur İNŞALLAH
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • ukaşe 6 ay önce Şikayet Et
  Bunları teröristlere temin eden ülkelere bunlar sokulamaz mı değışik gruplara denizde veya başka yerlerde verilemez mi. Bir daha türkiyeye zarar vermeden önce iyi düşünmeleri sağlanmış olur.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Nazım Zengin 6 ay önce Şikayet Et
  Bu AT-4 tanksavar silahı ile bir ABD zırhlısı vurulsaydı en iyi cevap olurdu...
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat