Diplomatik hırsızlar

Yurtdışındaki FETÖ’ye ait okullarda yetiştirilerek Türkiye’ye gönderilen yabancı diplomatlar örgütün birçok kirli işinde kullanıldı.

Diplomatik hırsızlar
Diplomatik hırsızlar
GİRİŞ 19.06.2017 07:41 GÜNCELLEME 19.06.2017 07:41

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Fetulahçı Terör Örgütünün(FETÖ) yurtdışı faaliyetleriyle ilgili önemli bilgilere ulaştı. FETÖ’nün yurt dışındaki okullarında yetiştirdiği diplomatları Türkiye’de bulunan yabancı ülke büyükelçiliklerinde görev almalarını sağladıktan sonra kirli işlerde kullandığı belirlendi. Savcılığın ulaştığı bilgilere göre FETÖ Arnavutluk, Makedonya, Pakistan, Kırgızistan ile Afganistan  elçiliklerine  özel yetiştirdiği mensuplarını diplomat olarak sızdırdı.

DİPLOMATİK AYAK

FETÖ topladığı milyarlarca dövizi devlet takibinden gizlemek için büyükelçiliklere sızdırdığı bu mensupları  üzerinden Almanya, Fransa ve İsviçre’ye kaçırdı. Örgüt aynı zamanda elçiliklerdeki mensuplarını kullanarak her türlü vize, yasadışı işlerini de organize etti.Savcılığın tespitlerine göre Ankara ve İstanbul’da belirli noktalarda toplanan paralar paketlendikten sonra dışarıda örgütün yabancı ülke elçiliklerinde çalışan FETÖ’cü personele teslim ediliyor. Diplomatik dokunulmazlığını kullanan FETÖ kuryesi rahat bir şekilde içi döviz dolu valizleri aranmadan gümrüksüz alana geçirttikten sonra parayı Almanya ve İsviçre’ye götürecek FETÖ abilerine teslim ediyor. FETÖ’nün 2011 yılından sonra ise kara para çıkışları için VIP’i bile kullandığı belirtiliyor. 

TEK TEK ANLATTI 

FETÖ’nün Atatürk Havalimanı imamı İlyas Yağmur, iddiaları doğrulayarak gün gün örgütün kara para akşını belgeledi. Büyükelçilik personeli üzerinden yapılan para kaçakçılığına dair örgüt yazışmaları ile bilgi notlarını teslim eden Yağmur, FETÖ’nün kara para akışı ile büyükelçiliklerdeki örgüt mensubu personelin operasyonlarını tek tek anlattı. Yağmur örgütün sadece ABD’ye resmi kanallardan para gönderdiğini tüm illegal para akışlarının ise havalimanında büyükelçilik görevlileri kullanılarak yapıldığını söyledi. Yağmur, paraların burada kargolandıktan sonra büyükelçililerdeki örgüt mensupları üzerinden yurtdışına kaçırıldığını söyledi.  

Star

YAZDIR
YORUMLAR 22
 • zaza 1 yıl önce Şikayet Et
  Ben yurtdışındaki bir okulunu görmüştüm bu çakalların.Hep zengin çocukları okuyordu.Onlara sordum bu okullar için siz Türkiye'de yardım topluyorsunuz ama buraları para basıyor zaten, bu kadar parayı nerede kullanıyorsunuz ? bu sistemi organize etmek kolay mı demişti ? 2000 yılındanbahseyorum.Daha bir çok şey vardı tabi
  Cevapla
 • Musa 1 yıl önce Şikayet Et
  FETÖ ve benzeri örgütlerin lerrinden kurtulmak için bol bol KUR'AN meali okuyun. Tekrar tekrar okuyun. Tuzağa düşmeyeceğinizi , kandırılamayacağınızı farkedeceksiniz.
  Cevapla
 • samimi 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlari kulaanan akil veren ingiliz derin devletidir ,yoksa bu sümükü zibidi bu islerin binde birini akledemez.
  Cevapla
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Birde örgüte mensup birisi araç, ev, arsa vs. gibi menkul-gayrimenkul almadan abisine-ablasına sorma ve izin alma zorunluluğu varmış, öyle her arabaya da izin verilmezmiş, mevzuu anlaşılıyor şimdi ne kadar zengin oldukları ortaya çıkmasın diye böyle davranıyorlardı demek ki. Rabbim sizi bir daha bu millete musallat etmesin. Amin
  Cevapla
 • adil 1 yıl önce Şikayet Et
  Almanya da ki videoyu gördükten sonra bunların müslüman olmadıkları ortaya çıkmıştır. Zavallı soyulan fetö cüler Fetö ve avenelerini müslüman zannedip hayır yaptıklarının zannetmişler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İstanbullular Erdoğan'ı bağrına bastı
Türk devi müjdeyi verdi! 25 bin TL maaş verecek