Çözülme devam ediyor.. Böyle teslim oldular!

Siirt'te 4 PKK'lı kadın teröristin ardından 2 teröristin daha güvenlik güçlerine teslim olma anına ilişkin görüntüleri basınla paylaşıldı.

GİRİŞ 19.06.2017 15:10 GÜNCELLEME 19.06.2017 15:18

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı, Şırnak Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı ve İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca, Pervari ilçesinin Yazlıca Herekol Dağı'nda, "Şehit Piyade Kurmay Albay Gökhan Peker-01 Operasyonu"na ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.SANİYE SANİYE GÖRÜNTÜLENDİ

Önceki gün bir teröristin etkisiz hale getirildiği, 6 teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğu operasyonda, 2 teröristin teslim olma anı kask kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Basın mensuplarıyla paylaşılan görüntülere göre, "Teslim ol" çağrısı üzerine ellerini havaya kaldırarak gizlendikleri yerden çıkan 2 terör örgüt mensubu, güvenlik güçlerinin, "Örgüt tarafından kandırılarak dağa çıkarıldığınızı bildiriyor, pişman olduğunuzu iletiyorsunuz, doğru mu?" yönündeki sorusuna, "evet" yanıtını veriyor.

Bunun üzerine askerler örgüt mensuplarına, "Bu saatten sonra devletin emniyeti altındasınız. Sizlere şu saatten sonra herhangi bir zarar verilmeyecektir." ifadelerini kullanıyor.

İTİRAF ETTİ: KAÇMAYI DÜŞÜNDÜM AMA FIRSAT BULAMADIM

Örgüt mensuplarından biri teslim olduktan sonra askerlere yaptığı açıklamada, örgütten birçok kez kaçmaya çalıştığını söyledi.Örgüte 1 Ağustos 2016 tarihinde Siirt'in Eruh ilçesi kırsalında katıldığını ifade eden örgüt mensubu, şunları kaydetti:

"Katıldıktan bir hafta geçmeden Eruh'ta yaralandım. Tedavi için Suriye'ye gönderildim. Suriye'de tedavi olduktan sonra eylül ortalarında yine buraya geldim." Askerin, "Sen örgütten kaçmak istiyor muydun, bunlarla birlikte kalma isteğin var mıydı?" sorusu üzerine örgüt mensubu şunları dile getiriyor:"Katılımım bile isteksiz olmuştu. Zorla katılmıştım. Daha önce de kaç kere kaçmayı düşünmüştüm ancak fırsat bulamadım. Başaramadım kaçmayı."

KATILDIKTAN BİR KAÇ GÜN SONRA PİŞMAN OLDUM

Teröristlerden kod adı 'Şevger' olan ise, 22 Ağustos 2015 tarihinde PKK'ya katıldığını, katıldıktan sonra Besta derelerde 25 günlük eğitim gördüğünü, ondan sonra Kel Mehmet dağları bölgesine gönderildiğini belirterek, "Bahar aylarında Herekol bölgesine gönderildim. Örgüte katılımım amcamın kızı aracılığı ile gerçekleşti. Katıldıktan birkaç gün sonra pişman oldum ve kaçmak istedim ama bir türlü fırsat bulamadım. Güvenlik güçleri Herekol bölgesinde operasyon yaptı ve teslim olduk"diye konuştu.

ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT BULUNDU

Öte yandan operasyonda PKK'lı teröristlerin kullandığı 2 sığınak ve 7 mağarada, çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Siirt'in Pervari ilçesinin Yazlıca Herekol Dağı'nda yürütülen, silahlı İHA'ların kullanıldığı "Şehit Piyade Kurmay Albay Gökhan Peker-01 Operasyonu"nda önceki gün bir teröristin ölü ele geçirildiği bildirilmiş, operasyon kapsamında 6 terör örgütü mensubunun silah ve mühimmatı ile teslim olduğu belirtilmişti.

Valilikçe 6 örgüt mensubundan 4'ünün teslim olma anına ilişkin görüntü paylaşılmıştı.

YAZDIR
YORUMLAR 37
 • alper 10 ay önce Şikayet Et
  bülbülden güzel ötmüş
  Cevapla
 • Murat Acar 10 ay önce Şikayet Et
  bir siirt li olarak artık siirtin dağlarında ovalarinda serbestçe dolaşmak istiyoruz .teslim almayın öldürün bu Ermeni ingiliz usaklarini
  Cevapla
 • Demirci.... 10 ay önce Şikayet Et
  bunların kesin cephanesi ve yiyecekleri bitmiştir yoksa teslim olurlarmı bizde safızya inandık hemen..
  Cevapla
 • Cem 10 ay önce Şikayet Et
  Kk topukları yağladınmı?
  Cevapla
 • ismail 10 ay önce Şikayet Et
  neyin kafasi laa bu almis yok devletin sefkatli elleriymis ula sIk kafasina at cukura onun eline sen gecte görün sefkatli elleri bir atasözü vardir fazla acima acinacak hale gelrisin
  Cevapla
 • Mehmet Ali 10 ay önce Şikayet Et
  yok gardas o öyle degil, fazla iyilikten maraz dogar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bedelli askerlik yorumu
Sabah namazını kılıp yürüyüşe geçtiler