Bu fotoğrafa açıklama: 'Rabia işareti değil'

CHP'nin Enis Berberoğlu hakkında tutuklama kararı veren hakimle ilgili yürüttüğü kampanyaya AK Parti'den cevap geldi.

Bu fotoğrafa açıklama: 'Rabia işareti değil'
Bu fotoğrafa açıklama: 'Rabia işareti değil'
GİRİŞ 19.06.2017 15:52 GÜNCELLEME 19.06.2017 15:59

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP'li Muharrem Erkek'in Enis Berberoğlu hakkında tutuklama kararı veren hakimle 'Rabia işareti' yapan bir kişinin aynı masada yer aldığı fotoğraf üzerinden kararın siyasi olarak verildiği yönündeki iddialarına ilişkin "Muharrem Erkek'in 'Rabia işareti' yaptığını iddia ettiği kişi DSP Bayramiç İlçe Başkanı. Galatasaray'ın 4 yıldız almasına vurgu yapan bir işaret yapıyor. Bu edep dışı iddiayı üzülerek yaşıyorum" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Turan, Meclis'te gazetecilerle gerçekleştirdiği sohbet toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek'in, Meclis Genel Kurulu'nda, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında tutuklama kararı veren hakim ve kendi fotoğrafıyla 'Rabia işareti' yapan bir kişinin aynı masada yer aldığı fotoğrafı göstermesini ve fotoğrafa dayanarak verilen kararın siyasi olduğunu iddia etmesini eleştirdi.

"EDEP DIŞI İDDİAYI ÜZÜLEREK YAŞIYORUM"

AK Parti'li Turan, seçim bölgesi olan Çanakkale'de dağıttıkları ve kendi fotoğrafının da yer aldığı fesleğen kupalarının, hakimin oturduğu mekanda bulunduğunu belirtip, fotoğrafı göstererek, şunları söyledi: 

"Fotoğrafa bakınca şurada bardağın içinde bir fotoğrafımız olduğunu gördük. Fesleğen dağıtmıştık o fesleğenlerden birinin olduğu bir mekan. Bu masada bulunanlarda birisi CHP Bayramiç Yönetim Kurulu üyesi. Muharrem Erkek'in Rabia işareti yaptığını iddia ettiği kişiyle konuştu. Kendisi DSP Bayramiç İlçe Başkanı. Galatasaray'ın 4 yıldız almasına vurgu yapan bir işaret yapıyor. Bu edep dışı iddiayı üzülerek yaşıyorum. Siyasetin bu kadar ucuz olmaması kanaatindeyim. Bu kadar samimiyetsiz iş yaparsanız sittin sene iktidar olamazsınız."

"İÇ TÜZÜĞÜN DÜZENLENMESİNDEN ÖTE BİR TALEBİMİZ YOK"

İç tüzük değişikliği için hazırlık yaptıklarını dile getiren AK Parti'li Turan, "İç tüzük teklifini ne zaman veririz bilemiyoruz. Metinle ilgili kafamızda bir karışıklık yok. Takvimle ilgili var. İç tüzüğün düzenlenmesinden öte bir talebimiz yok. Aklın yolu bir her parti ile uzlaşabileceğimizi biliyoruz" dedi.  

"OHAL'İN SÜRESİ 19 TEMMUZ'DA SONA ERİYOR"

AK Parti Grup Başkanvekili Turan, 19 Temmuz'da OHAL'in süresinin dolacağını hatırlatarak, "19 Temmuz'da OHAL'in süresi sona eriyor. Buna ilişkin bir talep gelirse hükümetten 15 Temmuz'da zaten Meclis'i açacağız. Arzu edilirse 15'inden sonra çalışma takvimini 17'si olarak belirledik. Acil gündemlerimizin üzerinde görüşürüz ardından arayı tekrar veririz" dedi. 

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Orhan Resmi 1 yıl önce Şikayet Et
    Neden müebbeti 25 yıla düşürdüğü belli oldu bunda da siyasi etki var demek ki.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Muharrem İnce, o gece bakın neredeymiş?
 Teröristleri korku sardı! Etekliler kaçıyor