İran'dan ABD'ye ağır sözler! Serserilik alemine...

İran Lideri Ayetullah Ali Hamaney, ABD yeni yönetimini "toy ve tecrübesiz" olmakla suçlayarak, Trump'ın İran'a yönelik tutumunu "dikkate alınmayacak yaygaralar" diye tanımladı.

İran'dan ABD'ye ağır sözler! Serserilik alemine...
İran'dan ABD'ye ağır sözler! Serserilik alemine...
GİRİŞ 19.06.2017 16:30 GÜNCELLEME 19.06.2017 16:32

Suriye ve Irak'taki çatışmalarda hayatını kaybedenlerin ailelerinin hazır bulunduğu toplantıda konuşan Hamaney, Beyaz Saray'daki yeni yönetim için "serserilik alemine yeni girmiş bıçak sallayanlar" benzetmesinde bulundu.

İran Lideri, "Bunlar toy ve tecrübesizler. Ne yaptıklarını bilmiyorlar. Serserilik alemine yeni girenler gibi rastgele sağa sola bıçak sallıyorlar. Ağızlarının içinden tokadı yediklerinde o zaman dünyadaki hesap kitabın nasıl olduğunu anlarlar" diye konuştu.

ONLAR BİZE DEĞİL BİZ ONLARA TOKAT ATARIZ

İran'ın devrimin kuruluşundan beri son 38 yılda sürekli ABD'nin düşmanca tutumuyla karşı karşıya olduğunu savunan Hamaney, Trump'ın ismini zikretmeden, " ABD'de yeni iş başına gelmiş bu adamın yaygaralarını dikkate almayın. Bunlar yeni şeyler değil. İran sağlam ayaktadır. Bilsinler onlar bize değil, asıl biz onlara tokatı atarız" dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 68
 • iranli aydin 11 ay önce Şikayet Et
  hidocan takiye dedigin oyle yer gelip baska turlu goster degil eger canini mezhebin icin kaybetme durumundasin mezhebini baska goster demek. لا ضرر و لا ضرار فی الاسلام eger dinden birsey bilirsen git bu yazi konusunda tahkik et.
  Cevapla
 • iranli aydin 11 ay önce Şikayet Et
  hidocan evet irakta iran abdye yardim etti ama saddamin dusmesi icin irakta cogunluk sii ve sadami istemiyorlar takiye dedigin sey oyle bir sey degil. takiye eyer canini elden din icin veriyorsan takiye yap ve kendini baska dinden goster. لا ضرر و لا ضرار فی الاسلام
  Cevapla
 • Emrah Cihan Gövşer 11 ay önce Şikayet Et
  Siyonizme Karşı Birleşmeliyiz.
  Cevapla
 • Taner gun 11 ay önce Şikayet Et
  siz ancak masum muslumanlari katledersiniz
  Cevapla
 • Merhaba 11 ay önce Şikayet Et
  Eray. Türk cen zayıf. Ben Türkiye ile Viyana arasında yüzbinlerce müslüman var dedim. (Yazı duruyor). Bunlar Osmanlı Mirası dedim. Devlet var demedim. Ama, Bosna Hersek. Müslüman. Makedonya. Arnavut luk. Karadağ da nüfusun yarıya yakını müslüman ve tekrar yazıyorum Osmanlı Mirası. Lütfen. Bir cevap da sen yaz. İran nereyi müslüman yaptı
  Cevapla
 • Tuba 11 ay önce Şikayet Et
  Ya arkadaşım, kendini niye yoruyorsun bu kadar? Cahile laf anlatmak zordur. Hele böyle bir platformda. Ne yazsan kabul etmez o. Bırak iran sevdasıyla mutlu yaşasın, boşver..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Açık tehdit! 'Erdoğan'ı bize teslim edeceksiniz'
TSK bu fotoğrafla duyurdu! İçerdeyiz