Milli Saraylar Koruma Müdürü tutuklandı!

İstanbul Milli Saraylar Koruma Şube Müdürü Murat Özen darbe gecesi polis memurlarına askere direnilmemesi yönünde talimat verdiği iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Milli Saraylar Koruma Müdürü tutuklandı!
Milli Saraylar Koruma Müdürü tutuklandı!
GİRİŞ 19.06.2017 17:34 GÜNCELLEME 19.06.2017 17:34

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturmalar kapsamında ilginç bir isim de tutuklandı. İstanbul Milli Saraylar Koruma Şube Müdürü Murat Özen emrindeki polislere darbeci askerlere direnmemeleri yönünde talimat verdiği iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
Polis müdürü Özen'i savcılığa meslektaşlarının şikayet ettiği öğrenildi. Özen'in emrindeki polislere Whatsapp grubundan "Eğer asker gelirse ben konuşurum, çatışmaya girilmeyecek. Gerekirse silahları veririz. Yoksa buraya askerleri yığarlar" talimatı verdiği belirtildi.
 
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın tanık olarak dinlediği polisler de mesajı doğrulayınca tutuklamaya sevk edilen emniyet müdürü 'kuvvetli suç şüphesi bulunduğu' gerekçesiyle tutuklandı. Aynı dosya kapsamında Yalçın Zenginoğlu isimli birde komiser yardımcı tutuklandı.
 
Dinlenen tanık beyanlarına göre Zenginoğlu'nun kendilerine destek için gönderilen Özel Harekat memurlarına "Şube Müdürümüz'ün talimatı var. Askerler gelirse silahları teslim edeceğiz. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün talimatı bizi bağlamaz" dediği belirlendi. İki şüpheli de işlemleri ardından cezaevine gönderildi.
 

ETİKETLER
FETÖ
YAZDIR
YORUMLAR 12
 • Serdar 9 ay önce Şikayet Et
  WhatsApp'tan bu yazıyı yazan memur şuan nerededir?
  Cevapla
 • Osman 9 ay önce Şikayet Et
  Müdürüm Suçsuzdur. Kendisine iftira atanlar adalet karşısında hesap verecektir.
  Cevapla
 • Ahmet 9 ay önce Şikayet Et
  Ne saçma bu adam deli herhalde hiç aklı yok gitmiş WhatsApp'tan yazmış. Müdür'ün WhatsApp'ta işi ne. Bu şikayet eden memurların aklı neredeymiş. Üzerinden 1 yıl geçmiş. Bu işte baka bir iş var!
  Cevapla
 • Aslı 10 ay önce Şikayet Et
  Oğuzhan Bey, Müdür kendisi mi yazmış peki WhatsApp'ta?
  Cevapla
 • Sinem 10 ay önce Şikayet Et
  At izi, it izine karisti diye bosuna demiyorlar! Miş Miş, Mus Mus...
  Cevapla
 • OĞUZHAN 10 ay önce Şikayet Et
  WhatsApptan verdiği yazıyor haberde. Keşke haberi okusanız
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dehşet görüntü! ABD uçakları Rusları böyle vurdu
Burnumuzun dibindeki büyük tehlike!