Milli Saraylar Koruma Müdürü tutuklandı!

İstanbul Milli Saraylar Koruma Şube Müdürü Murat Özen darbe gecesi polis memurlarına askere direnilmemesi yönünde talimat verdiği iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • GİRİŞ19.06.2017 17:34
 • GÜNCELLEME19.06.2017 17:34
Milli Saraylar Koruma Müdürü tutuklandı!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturmalar kapsamında ilginç bir isim de tutuklandı. İstanbul Milli Saraylar Koruma Şube Müdürü Murat Özen emrindeki polislere darbeci askerlere direnmemeleri yönünde talimat verdiği iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
Polis müdürü Özen'i savcılığa meslektaşlarının şikayet ettiği öğrenildi. Özen'in emrindeki polislere Whatsapp grubundan "Eğer asker gelirse ben konuşurum, çatışmaya girilmeyecek. Gerekirse silahları veririz. Yoksa buraya askerleri yığarlar" talimatı verdiği belirtildi.
 
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın tanık olarak dinlediği polisler de mesajı doğrulayınca tutuklamaya sevk edilen emniyet müdürü 'kuvvetli suç şüphesi bulunduğu' gerekçesiyle tutuklandı. Aynı dosya kapsamında Yalçın Zenginoğlu isimli birde komiser yardımcı tutuklandı.
 
Dinlenen tanık beyanlarına göre Zenginoğlu'nun kendilerine destek için gönderilen Özel Harekat memurlarına "Şube Müdürümüz'ün talimatı var. Askerler gelirse silahları teslim edeceğiz. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün talimatı bizi bağlamaz" dediği belirlendi. İki şüpheli de işlemleri ardından cezaevine gönderildi.
 

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar12

 • Serdar 7 ay önce Şikayet Et
  WhatsApp'tan bu yazıyı yazan memur şuan nerededir?
  Cevapla
 • Osman 7 ay önce Şikayet Et
  Müdürüm Suçsuzdur. Kendisine iftira atanlar adalet karşısında hesap verecektir.
  Cevapla
 • Ahmet 7 ay önce Şikayet Et
  Ne saçma bu adam deli herhalde hiç aklı yok gitmiş WhatsApp'tan yazmış. Müdür'ün WhatsApp'ta işi ne. Bu şikayet eden memurların aklı neredeymiş. Üzerinden 1 yıl geçmiş. Bu işte baka bir iş var!
  Cevapla
 • Aslı 7 ay önce Şikayet Et
  Oğuzhan Bey, Müdür kendisi mi yazmış peki WhatsApp'ta?
  Cevapla
 • Sinem 7 ay önce Şikayet Et
  At izi, it izine karisti diye bosuna demiyorlar! Miş Miş, Mus Mus...
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • OĞUZHAN 7 ay önce Şikayet Et
  WhatsApptan verdiği yazıyor haberde. Keşke haberi okusanız
  Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat