Adalar faytoncularına tek tip kıyafet

İstanbul'da Adalar ilçesinde son dönemde sık sık tartışma konusu olan faytonlarla ilgili yeni düzenleme getirildi.

 • GİRİŞ19.06.2017 21:26
 • GÜNCELLEME19.06.2017 21:26
Adalar faytoncularına tek tip kıyafet

İstanbul Büyükada'da turistlik amaçlı olarak bulunan fayton sürücüleri turizm sezonunun açılmasıyla tek tip kıyafet giymeye başladı.

Büyükada, Heybeli, Burgaz ve Kınalı adalarında ulaşım ve turistlik tur amaçlı kullanılan faytonlarda bundan böyle lacivert ve kırmızı renklerin hakim olduğu tek tip kıyafet giyilecek.

FAYTONCULAR ODASI BAŞKANI TEK TİP KIYAFETİ ANLATTI

Faytoncular Odası Başkanı Hasan Ünal, konu ile ilgili olarak, "Burada hep bir uyum içerisinde, müşteriye yönelik olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Burada yerli yabancı müşterilerimizin kedilerini daha iyi hissetmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Müşterilerimizin içinde bir çekingenlik vardı. Bu elbiselerle müşterilerimiz gönül rahatlığı ile evlerine gidiyorlar. Dışarıdan gelen turistler için de bir temizlik bir güzel görünüş sağlamış olduk." 

"TURİZM AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ"

Yıllardır faytonculuk yapan İsrafil Korkmaz, Adalar deyince ilk akla faytonun geldiğini söyleyerek, "Bunun da bir resmiyeti bir kıyafeti olmalı… Bunun için ilçe emniyet müdürünün bizimle yapmış olduğu bu çalışma için ona da çok teşekkür ediyoruz. Hoş oldu. Turizm açısından çok önemli, görsellik açısından çok önemli bir çalışma oldu." dedi.

KAYNAKDHA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar3

 • memduh kumcu 6 ay önce Şikayet Et
  kafanı kuma sokma adalar belediyesi taksimde iki üç ağac için ülkeyi savaş alanına çeviren fetöcüleri savunan ankaradan istanbula yürüyen zihniyet faytoncunun kıyafetini düşündüğün kadar faytonkazalarında madur edilen ada halķını düşün faytonlara sıkı denetim ve trafik sigorta sistemi için birşeyler yap
  Cevapla
 • Vatandaş 6 ay önce Şikayet Et
  Ülkemizin tarihi güzelliğini yansıtan kıyafetler niçin tercih edilmemiş?
  Cevapla
 • Turgut 7 ay önce Şikayet Et
  Adaya gezmeye gidiyosun at pisliginden gecilmiyor, yanindan bi fayton geciyor miden yukari kalkiyor, faytoncular desen adaya gelen turisti kaziklamanin derdinde, yoluncak kaz gibi goruyolar turisti. O atlarin yazin cektigi iskenceyi bi gorseniz atin dili cikmis disari arkaya oturmus 4 bes sisko arap olan hayvana oluyor. Kaldirin faytonlari getirin elektirikli araclari... ey adanin chp li belediye baskani.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat