7 milyon dolarlık soygun için 1 milyon TL ödül

Kuzey Irak'ta 7 milyon dolarları gasp edilen kurye firmasının sahipleri, paranın bulunmasına yardımcı olan kişi ve kişilere 1 milyon TL ödül vereceklerini açıkladı.

 • GİRİŞ16.07.2017 14:02
 • GÜNCELLEME17.07.2017 00:47
7 milyon dolarlık soygun için 1 milyon TL ödül

Kuzey Irak'a ihracat yapan firmaların paralarını Türkiye'ye getirirken 2 Temmuz'da silahlı soyguna uğrayan ve 7 milyon dolarları gasp edilen kurye firmasının sahipleri, paranın bulunmasına yardımcı olan kişi ve kişilere 1 milyon TL ödül vereceklerini açıkladı.

1 MİLYON TL ÖDÜL

Türkiye'den Kuzey Irak'a ihracat yapan firmaların Irak'taki alacaklarını dolar olarak Türkiye'ye sınır kapısından yasal yollardan getiren kurye firmasına ait araç, 2 Temmuz'da silahlı soyguna uğradı. Silahlı soyguncular araçtaki önce 7 milyon dolar daha sonra ise 8,5 milyon doların olduğu açıklanan paralarla kaçtı. Olayla ilgili yürütülen soruşturma devam ederken, bugüne kadar yürütülen operasyonlarda sadece çalınan paranın 230 bin doları bulundu. Olayla ilgili gözaltına alınan yaklaşık 15 kişi ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, firma sahibi Yusuf Avil sosyal medya hesabından paranın bulunması için 1 milyon TL ödül vereceğini açıkladı. Avil'in sosyal medyadan paylaştığı ödül ile ilgili mesajı şöyle:

"2 Temmuz 2017 tarihinde Habur Sınır kapısında ülkeye giriş yapan ihracat firmalarına ait paraları taşıyan kurye aracı kimliği belirsiz şahıslar tarafından gasp edilmiştir. Bu şahışlar veya çalınan para hakkında sonuca ulaştıracak nitelikle bilgi sahibi olanlar 155,156 ya da irtibat numaramı arayarak ihbar etmeleri karşılığında kimliği kesinlikle gizli kalacak şekilde 1.000.000 TL (1 trilyon) ile ödüllendirilecektir.​

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar18

 • karaze 6 ay önce Şikayet Et
  k.iraktan gelen paradan mutlaka pkk veya baska bir örgütün haberi olmuştur.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • osmanilhan 6 ay önce Şikayet Et
  Gunlerdir sosyal medyada yazdigi yazi paylasiliyordu kus uctuktan sonrami akillarina gelmis yakalamak
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • yazik 6 ay önce Şikayet Et
  yazik iscinin emeyin karsiligi bu hayinlere karsi tedbir alinmali o kadar para korumasiz gecmemeliydii teror olabilir bide bukadar parayi silaha yatirilarsa o daha kotuolur
  Cevapla
 • muratcan28 6 ay önce Şikayet Et
  zekatı zamanında vereceksiniz ki malınızı temizleyeceksiniz geç kalınmıştır ama bu ders olur inşaallah hepimiz için
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • sinan 6 ay önce Şikayet Et
  vermediğini nerden biliyorsun? yaptığın iftiraya girer hayırlı müslüman.
 • fsm 6 ay önce Şikayet Et
  7 milyon dolar caliniyor 1 milyon tl odul bu ne dolar bune tl
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat