Pavey söylediği yalanlarla pes artık dedirtti!

Kılıçdaroğlu'nun ardından CHP İstanbul Milletvekili Pavey, New York Times için kaleme aldığı ve cezaevlerindeki koşulları aktardığı yazısında yalan ve iftiraları kaleme aldı.

Pavey söylediği yalanlarla pes artık dedirtti!
Pavey söylediği yalanlarla pes artık dedirtti!
GİRİŞ 17.07.2017 07:24 GÜNCELLEME 17.07.2017 07:24

Pavey "Erdoğan'ın cezaevleri" başlıklı yazısında yalan ve iftiraları ile Türkiye aleyhine algı oluşturmaya çalıştı. Pavey yazısında cezaevlerindekilerin joplar ile dövüldüğü yalanını yazdı. Pavey yalanını o kadar ileri götürerek cezaevinde tuvaletlerde bile kamera olduğunu savundu.

Pavey yazısında "Türkiye cezaevlerinde o kadar çok gazeteci, yazar ve uzman kişi var ki, dolandırıcılık, tecavüz, hırsızlık, yağma ve haraç kesmekten hüküm giymiş 38 bin kişi ceza süreleri dolmadan onlara yer açmak için serbest bırakıldı" iddiasında bulundu.

Adalet Bakanlığı yetkilileri denetimli serbestlik süresinin 1 yıldan 2 yıla çıkartılması ile 38 Bin kişinin tahliye olduğunu ancak cinsel istismar ve tecavüz suçlularının kapsam dışı bırakılarak kesinlikle serbest bırakılmadığına dikkat çekti.

FETÖ'CÜ GARDİYANLARI SAVUNDU

Pavey yazısında "Gardiyanlar bile korkuyor. Bir bardak su rica etseniz, muhalefete iyi davranma suçlamasıyla karşı karşıya kalmamak için size su vermeyecekler. Birçoğu da darbeden sonra işten çıkarıldı." diye yazarken işten çıkartılan FETÖ'cü gardiyanları savundu.

Pavey cezaevindekilere kitap verilmesine rağmen kitap verilmediğini iddia ederken, mektup yazmalarının yasak olduğunu da savundu. Yetkililer cezaevlerinde kitap ve mektup yasağının kesinlikle olmadığını belirtti.

ETİKETLER
chp terör örgütü
YAZDIR
YORUMLAR 147
 • Gökhan ilden 11 ay önce Şikayet Et
  Ne olur şu siyaset bozuntusunun haberini vererek reklamını yapmayın
  Cevapla
 • nurullah 11 ay önce Şikayet Et
  kamera işi sizin işiniz kılıçdaroğlu nasıl geldi partinin başına kamera cd kayıt yapıp şantaj hep sizin işiniz artı bir insan vatan hainliği gibi bir suç işlediyse müsade edinde hürriyetinde biraz kısıtlamalar olsun orası cezaevi mesire alanı değil
  Cevapla
 • paşam123 11 ay önce Şikayet Et
  Zalimin yanında durmak seni haklı kılmaz. Sırf sevgilin seni terk etti diye intihar ettiğinde, seni hastahanede ziyaret eden siyasetçi o akşama kadar hakaret ettiğin adamdı. Yazıklar olsun gamsızlar sürüsü. Soruyorum sana hanımefendi. Bu ülkede yaşayan insanlar için şimdiye dek ne yaptın? Sana da yediğin ve içtiğin hatta içine çektiğin hava haram olsun.
  Cevapla
 • karadeniz 11 ay önce Şikayet Et
  reiste senin yazdiklarina tinlar
  Cevapla
 • Mardini 11 ay önce Şikayet Et
  İsmi TÜRKÇE basit bir kelime. Ama aidiyeti ABD MANDASI. Usak köle zihniyet li.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'ın uçağı Üçüncü Havalimanı'na iniş yaptı!
AK Parti'nin rekor kıracağı il