Akılalmaz yöntemle profesörün tüm kariyerini çaldı

Profesörün tüm kariyerinin içerisinde bulunduğu bilgisayarını çalan hırsız kameralara böyle takıldı.

 • GİRİŞ17.07.2017 14:50
 • GÜNCELLEME17.07.2017 14:50
Akılalmaz yöntemle profesörün tüm kariyerini çaldı

Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde öğretim görevlisi olarak çalışan Profesör Zeki Parlak'ın tüm kariyerinin içerisinde bulunduğu şahsi diz üstü bilgisayarını otomobilinden çalan D.Ü. isimli hırsız önce kameralara ardından polise yakalandı.
Profesör Parlak önceki hafta Bayrampaşa Kartaltepe mahallesinde bulunan bir alışveriş merkezine gidip otomobilini cadde üzerinde yol kenarına park etti. Parlak'ın otomobilden inip kapıları kilitleyeceği esnafa D.Ü. isimli zanlı otomobilin arka kapısının kolunu çekerek hafif aralık bıraktı. Böylece araç kilitlenme sinyali verse de otomobilin hiç bir kapısı kilitlenmedi. 

Parlak otomobilden inip AVM'ye girdikten kısa süre sonra da otomobilin yanına gelen hırsızlık zanlısı otomobilin arka koltuğunda bulunan Parlaka ait laptop, flash bellek ve hard diski alarak kaçtı.

Kameralara yansıtan bu ayrıntı ve Parlak'ın şikayetiyle harekete geçen Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları kamera takiplerinden önce şüphelinin eşkalini ardından kimliğini belirledi.           

Kimlik tespitinin ardından harekete geçen polis zanlıyı Kağıthane'de yakalayarak gözaltına aldı. Geçtiğimiz Cuma günü yakalan ve hırsızlık suçlarından sabıkası olduğu belirlenen D.Ü sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi

KAYNAKMİLLİYET

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar3

 • Arif 5 ay önce Şikayet Et
  Hocalarımızın geneli kopyala yapıştır yöntemi uyguladıkları için kariyeri çalınmış gibi bir durum söz konusu olamaz
  Cevapla
 • Abuzer from AnnArbor 6 ay önce Şikayet Et
  Abartili bir baslik olmus. Akademisyenin kariyeri tasidigi laptopunda degildir. Tasidigi beyninde, edindigi tecrubesinde, yazdigi makalesinde, yonettigi tezlerinde, bitirdigi projelerindedir... Akademisyen elinden laptopunu alsan da / calsalar da yaptigi butun calismalari yeniden uretebilir - cunku o calismalar artik ondan bir parcadir
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • nurettin demir 6 ay önce Şikayet Et
  doktora tezlerini, makaleleri, bilgisayar programlarını en az iki farklı cd de taşınabilir harddiskte, olmadı googledrivede yedeklemek lazım. ben öyle yapıyorum.
  Cevapla
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat