FETÖ'cü kaymakam ihraç edildi

Malatya’nın Darende ilçe Kaymakamı Ali Türk, Resmi Gazetede yayınlanan yeni 692 sayılı KHK ile meslekten ihraç edildi.

 • GİRİŞ17.07.2017 16:13
 • GÜNCELLEME17.07.2017 16:13
FETÖ'cü kaymakam ihraç edildi

Darbe karşıtı gösterilerde ön sırada yer alan, ByLock kullandığı ortaya çıkınca gözaltına alınan ve sonrasında tutuklanan Malatya’nın Darende ilçe Kaymakamı Ali Türk, Resmi Gazetede yayınlanan yeni 692 sayılı KHK ile meslekten ihraç edildi.

Gaziantep'teki FETÖ/PDY soruşturması kapsamında geçtiğimiz aylarda gözaltına alınan daha sonra da tutuklanarak cezaevine gönderilen Malatya'nın Darende Kaymakamı Ali Türk, Resmi Gazetede yayınlanan yeni 692 sayılı KHK ile meslekten ihraç edildi.

Malatya Cezaevinde tutuklu bulunan Kaymakam Türk'ün örgütün gizli haberleşme programı olan ByLock kullandığı belirlendi. 15 Temmuz darbe girişiminden bir ay önce Tunceli Mazgirt Kaymakamlığı'ndan Darende'ye atanan Ali Türk'ün darbe girişiminden 4 gün sonra ilçede düzenlenen darbe karşıtı gösterilere katılarak darbe karşıtı bildiriyi okumuştu. Darende İlçe Belediye Parkı'nda bildiriyi okuyan Türk'ün "Bu hainler ellerindeki silahlarla vatanın asıl sahipleri olan milletimize yönelik acımasızca kurşun sıkmışlardır. Milli iradenin üzerinde başka bir irade kabul edilemez" dediği ortaya çıktı.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar11

 • fxfocus 7 ay önce Şikayet Et
  bunlar ne biçim insan, insanlığımızdan utanıyoruz. bunalar başarılı olsalardı vay halimize
  Cevapla
 • ali 7 ay önce Şikayet Et
  allah bu gibi vatan haini islam din düşmanlarını tez zamanda kahretsin perişan etsin halak etsin inşallah.galip olan allahtır.
  Cevapla
 • Vatan Sevdalısı 7 ay önce Şikayet Et
  Bunların hepsini asmak lazım bu ülkenin ekmeğini yiyip vatana hainlik edenler asılmalı...
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • ADALETÇİ 7 ay önce Şikayet Et
  sadece bylock kriter olmamalı...17-25 aralıktan sonra fetösel faaliyette bulunanlar da temizlenmeli..o kadar fitneci o kadar iki yüzlü ve menfaatperestler ki ...onlrdan iğreniyorum
  Cevapla Toplam 16 beğeni
 • Karadeleri 7 ay önce Şikayet Et
  Bu hainler belki bu dünyada hesaptan kurtulurlar ancak, ahirette bu samimi müslümanların haklarını vereceklerdir.
  Cevapla Toplam 11 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat