FETÖ'cü hain bakın hangi ülkeye giderken yakalandı

Van'ın Saray İlçesi'nde Kapıköy Gümrük Kapısı'ndan İran'a çıkış yapmak isterken gözaltına alınan bir kişi FETÖ/PDY'ye üye olmak suçundan tutuklandı.

 • GİRİŞ12.08.2017 17:11
 • GÜNCELLEME12.08.2017 17:13
FETÖ'cü hain bakın hangi ülkeye giderken yakalandı

Saray İlçesi'nde bulunan Kapıköy Gümrük Kapısı'nda görevli muhafaza memurları, İran'a çıkış yapmak üzere gelen bir yolcunun hal ve tavırlarından şüphelendi. Memurlar, bu kişinin kimlik ve pasaportunu kontrol ederken pasaportun Selman Kılcı adına düzenlendiğini ve çıkış mühründe bir farklılık olduğunu tespit etti. Mührün sahte olabileceği göz önüne alınarak Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği ekipleri bu kişiyi gözaltına alırken, pasaportu incelenmek üzere Van Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şube Müdürlüğü'ne gönderildi.

Yapılan incelemede, pasaportta yer alan çıkış mühür numarası ve renginin farklı olduğu tespit edildi. Bunun üzerine pasaportun seri numarasıyla yapılan sorguda pasaportun Selman Kılcı'ya değil Mendo Eyikat'a ait olduğu ortaya çıkarıldı. Mendo Eyikat'ın yapılan kimlik sorgusunda da FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan arandığı tespit edildi ve Saray Cumhuriyet Başsavcılığına haber verildi. Saray Cumhuriyet Başsavcılığının hakkında gözaltı kararı verdiği Eyikat, sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.

KAYNAKDHA

Yorumlar6

 • Nur 7 ay önce Şikayet Et
  Hadi sizi fetö kurtarsın bakiyim
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • MÜSLÜMAN TÜRK 7 ay önce Şikayet Et
  13 Kardeşmiş maşallah mekanı cennet olsun
  Cevapla
 • Ayşegül 7 ay önce Şikayet Et
  13 kardeş olan Eren Bülbül için yazmışsın sanırım ama dalgınlıkla buraya yazdınız.
  Toplam 4 beğeni
 • Suat 7 ay önce Şikayet Et
  Neden yuzlerin kapatiyosun uz dostu düşmanı tanıyalım
  Cevapla Toplam 10 beğeni
 • sahin 7 ay önce Şikayet Et
  askerin yuzu acik teroristin yuzu kapali lutfen
  Cevapla Toplam 13 beğeni
 • LEYLA 7 ay önce Şikayet Et
  Fetöcüler yakalanıyor çok güzel ama neden Gazi Üniversitesi Hastanesinde hala görevde olanlar var ve Fetöcüler döneminde müdür olanlar var ?
  Cevapla Toplam 13 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat