Birgün yazarı: Bizim mahalle PKK'lılar seviyor

PKK terörüne ablası Yasemin Cebenoyan'ı kurban veren Birgün yazarı, "PKK bir ölüm makinesi, sol ise öldürülen öğretmenlere bile suskun" dedi

Birgün yazarı: Bizim mahalle PKK'lılar seviyor
Birgün yazarı: Bizim mahalle PKK'lılar seviyor
GİRİŞ 13.08.2017 13:24 GÜNCELLEME 13.08.2017 13:30

Geçen hafta, Fatih Akın'ın Rovaja için film çekeceğini duyurması üzerine "PKK-YPG aynı" diyerek tepki gösteren, PKK'nın katliamlarına lanet okuyan ve bu sebeple kendi mahallesinde lince uğrayan Birgün yazarı Cüneyt Cebenoyan Habertürk'ten Kübra Par'a röportaj verdi.

Röportajda "Türk solu PKK'dan ayrışmasını beceremedikçe kitleselleşemeyecek" diyen Cebenoyan Türk solunun PKK'ya olan ilgisini 'bir tecavüzcünün saygı görmesine' benzetti.

İşte röportajda öne çıkan bölümler:

PKK İNSAN ÖLDÜRMEKTEN BAŞKA NE YAPTI?

Ben, PKK’nın bırakın demokratikleşmeye katkısı olduğunu, engellediğini düşünüyorum. PKK başından beri bir ölüm makinesi olarak çalışıyor. Bugüne kadar insan öldürmekten başka ne yaptı? Sürekli milliyetçiliği ve militarizmi körükledi. Neyi savunduğunu bile doğru dürüst bilmiyoruz. Bugün ABD’yle ve CIA ile bu kadar yakın ilişkileri varsa bunun geçmişi ne zamana kadar uzanıyor?

TÜRKİYE'DE BİR TEK EZİLEN KÜRTLER DEĞİL

Elbette Kürtlerin sorunları var. 1938’de Dersim’de korkunç bir katliam yapılmış örneğin. Yılarca “Kürt diye bir şey yoktur” denilmiş. Faili meçhul cinayetler işlenmiş ama bunlar PKK vahşetini meşru kılmaz. Türkiye’de ezilen, baskı gören ya da zulme uğrayan bir tek Kürtler değil. Ama böyle davranan bir tek PKK.

TÜRK SOLU KENDİNİ PKK’DAN AYRIŞTIRMALI

“PKK’nın öldürdüğü devrimci öğretmenler karşısında solun suskunluğu malumdur. Türk solu kendini PKK’dan ayrıştırmadığı müddetçe bence kitleselleşme şansı yok. Elbette Türk solu içinde böyle olmayanlar da var ama PKK ve sol aynı şeylermiş gibi bir izlenim verenler var.”

HDP'YE ARTIK OY VERMEM

Katliam bombacılarının cenazelerini sırtında taşıyan HDP’li yöneticilerin ihraç edilmediğini gördükten sonra da artık oy vermem.

TECAVÜZCÜNÜZÜN SAYGI GÖRMESİ GİBİ, PKK'NIN KATLİAMLARI DA BİZİM ÇEVREDE SAYGI GÖRÜYOR

Benim mahallemin PKK’yı hoş görmesinin üzerimde çok ciddi psikolojik olumsuz etkileri var. Mahallenizde bir katil var ve o katil ablanızı öldürmüş, çevrede dolaşıyor. Onunla her gün karşılaşıyorsunuz ve mahalledeki herkes ona saygı gösteriyor. Tecavüzcünüzün ortalıkta dolaştığını ve saygı gördüğünü düşünün, nasıl hissedersiniz? Bunun gibi bir durum. Bunu en yakınlarım bile anlamıyor.

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • bülent 11 ay önce Şikayet Et
  pkk amerikan emelleri için çalışıyor maalesef solcularda amerikan emelleri için çalışıyorda o yüzden
  Cevapla
 • patriot 11 ay önce Şikayet Et
  Bunu en yakınlarım bile anlamıyor......itlaf oluncaya kadar anlamayacaklar çünkü Hakk'ı Adalet'i çirkef çukurunda arama gibi bir kinleri,nefretleri,Nakıs Vicdanları var
  Cevapla
 • dobracı-izmir 11 ay önce Şikayet Et
  sol kesim gerçek demokrat olsaydı darbeye karşı çıkardı ve demokrasiyle halkın seçtiğine saygı duyardı.Sol kesimde şu görüş ağır basıyor dindar ak parti hükümetini kim indirirse biz onu severiz onun bileğini öperiz görüşü var haşbuki bu arada kendilerini ne duruma getirdiklerinin farkında değiller sol kesim biz hırsızla-eşkıya ile arkadaşlık yaparız ama biz kötü huylu değiliz diye düşünürler ama atalarımız ne demiş arkadaşını söyle ben senin kim olduğunu söyleyeyim vesselam
  Cevapla
 • ali 11 ay önce Şikayet Et
  Siyonizm afyonu ile yetiştirildikleri için onlar ne derse sizin mahalle onu kabul eder. Ahirette birbirlerini boğazlayacaklar ama iş işten geçmiş olacak
  Cevapla
 • Hayrettin 11 ay önce Şikayet Et
  Komunistler pkk yı seviyor akıllarınca pkk doğuda komunist kürt devleti kuracak dhkpcde batıda komunist Türk devleti kuracak.Beğenmedikleri daeş gibi küresel sermayenin piyonu olduklarını farkında değiller.Sorsan Türkiyenin en akıllı en asaletli insanları ama gerçekte pis küçük piyonlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
FETÖ'nün terör kampı havadan görüntüledi
Pensilvanya semalarında ilginç görüntü