SİHA yalanına ilk yorum! Gözardı edilmemeli

Temel Karamollaoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun 'SİHA'lar sivilleri vurdu' yalanı hakkında açıklama yaptı

SİHA yalanına ilk yorum! Gözardı edilmemeli
SİHA yalanına ilk yorum! Gözardı edilmemeli
GİRİŞ 13.09.2017 14:09 GÜNCELLEME 13.09.2017 14:09

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun SİHA (silahlı insansız hava aracı) açıklamasına ilişkin, "Hükümetin süratle Mecliste iktidardan ve muhalefetten meydana gelen bir komisyon oluşturarak bunu yerinde tespit etmesi mümkün. Bir yanlış yapılmışsa neden yanlış yapıldığı ortaya çıkarılır, yanlışlık yoksa da bütün kamuoyunu teskin edici bir açıklama yapılır." dedi.

Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, 15 Temmuz darbe girişimiyle mücadelede adaletten taviz verilmemesi, hissiyatla hareket edilmemesi gerektiğini ifade etti.

CHP'li Tanrıkulu'nun SİHA açıklamasında yer alan iddialara değinen Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

"Burada iki ayrı husus var. Bir hükümeti suçlama, iki SİHA'ların kullanılmasına karşı bir hava oluşturma. Böyle bir iddia sadece 'yalandı' diye hemen gözardı edilmemeli. SİHA'ların kullanılması aslında daha fazla kayba fırsat vermemek için yeri geldiği zaman bir zaruret. Sahada, arazide hareket eden güvenlik güçlerinin emniyetini sağlamak için önemli. Bir yerde bir yanlışlık yapılıyorsa o yanlış ille de SİHA'lardan meydana gelmez. Yanlış karar verenlerden, yanlış tespitte bulunanlardan meydana gelir. Böyle bir hadise varsa bunu abartıp, davul zurnayla belli bir istikamete sevketmektense hükümetin süratle Mecliste iktidardan ve muhalefetten meydana gelen bir komisyon oluşturarak, bunu yerinde tespit etmesi mümkün. Bu komisyon kurulur, gidilir ve araştırılır. Bir yanlış yapılmışsa neden yanlış yapıldığı ortaya çıkarılır. Eğer yanlışlık yoksa da bütün kamuoyunu teskin edici bir açıklama yapılır. Biz iktidarı da muhalefeti de sorumlu davranmaya davet ediyoruz."

YAZDIR
YORUMLAR 114
 • Mantıklı 9 ay önce Şikayet Et
  Bende bu zat neden destek vermedi diye şaşırıyordum.
  Cevapla
 • bay x 9 ay önce Şikayet Et
  kim buya nerenin başkanı arada çıkıp hep saçma sapan şeyleri savunup duruyo
  Cevapla
 • Xxxxx 9 ay önce Şikayet Et
  Hadi oradan Çördük seni de gördük. Zihniyetini referandumda belli ettin CHP bin borazanlığinı yaptın. Bu açıklamayla hdpkk yı kanatlarının altına aldın. Sözüm ona milli görüşçü senden olsa olsa pkksever olur.
  Cevapla
 • cevdet 9 ay önce Şikayet Et
  seni görünce fetö aklıma geliyor samimi bulmuyorum
  Cevapla
 • Ülkü ocakları 9 ay önce Şikayet Et
  Almıyorum da yan cebime koy demek istiyor. Kemalin gölgesinden gidenler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
HDP hangi ilde yüzde kaç oy aldı?
Cem Özdemir, Erdoğan'ın zaferini hazmedemedi