50 yıldır ensesinde taşıyordu!

Samsun’da yaşayan 82 yaşındaki Yaşar Can’ın ensesinden yaklaşık 4 kilogram ağırlığında kitle alındı.

50 yıldır ensesinde taşıyordu!
50 yıldır ensesinde taşıyordu!
GİRİŞ 14.09.2017 14:16 GÜNCELLEME 14.09.2017 14:17

Samsunun Çarşamba İlçesi’nde yaşayan 82 yaşındaki Yaşar Canın, 30'lu yaşlardayken oluşmaya başlayan kitle, hızla büyüyerek yaklaşık 4 kiloya ulaştı. Doktora gitmeyen Can, kitleyi 50 yıl boyunca vücudunda taşıdı. Kitlenin üzerinde yara çıkınca verdiği rahatsızlıktan dolayı Atasam Hastanesi’ne başvurdu. 

Yapılan tetkiklerin ardından Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Salih Zeki Pişkin, kitlenin alınması gerektiğini belirtti. 3580 gram ağırlığında, 23 santim çapındaki kitle, 2 saat süren başarılı bir operasyonla alındı. Kitle, patolojiye gönderilirken operasyonla ilgili açıklama yapan Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Salih Zeki Pişkin, hastanın genel durumunun iyi olduğunu belirterek, Yıllarca ihmal edilmiş, yıllarca boynunda gereksiz yere taşınmış, hiçbir zamanda şikayet edilmemiş bir vaka karşısında biz de şaşırdık. Üzerinde yara oluşmasa yine de hastaneye gelinmeyecekti. Hastamız bunu dert etmemiş zira kalp ve parkinson gibi başka sorunlarla uğraşmak durumda kalmış. Yapılan operasyon ile bir nevi ağırlıktan kurtulmuş oldu" dedi.

Yıllardır ensesinde taşıdığı kitleden kurtulan Yaşar Can ise, "Adeta hafifledim. Üzerinde yara çıkana kadar beni rahatsız etmiyordu. 50 yılı aşkın benimle beraberdi, artık ayrıyız. 50 yıllık birlikteliğimizi sonlandırdık" dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Ali 8 ay önce Şikayet Et
  Açıklamaya bak. Sanki 50 yıllık eşinden ayrılmış
  Cevapla
 • izmir 8 ay önce Şikayet Et
  bazen boyunda yağ bezesi görülüyor 3-5 tane fındık kadarkken ceviz kadar oluyor bu durum bende olmuş doktor ben 3 yaşındayken temizlemiş bir daha çok şükür çıkmadı fakat 42 yıl önce estetik cerrahi veya mikro cerrahi yoktu galiba doktor boynumu kabak oyar gibi oymuş izler çok belli ve abartılı
  Cevapla
 • dobracı-izmir 8 ay önce Şikayet Et
  doğumdan sonra doktor nur topu gibi bir oğlunuz oldu der ya bu sefer doktor bey ur topu gibi bir urunuz oldu efendim demiştir.
  Cevapla
 • izmir 8 ay önce Şikayet Et
  hep etrafdan sabit fikir duyulur ben ve uru aldırırsan kanser çıkar veya ölürsün korkusu verirlerdi.adamcağızda korkmuş olabilir.
  Cevapla
 • Özet 8 ay önce Şikayet Et
  Yazık be. Hadi geçmiş olsun dileği ile .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Lucescu'ya o ismi sordular! "Çağırdık gelmedi..."
100 yıl önce Abdülhamid, 100 yıl sonra Erdoğan