Antalya'da gergin gece... Yüzlerce kişi toplandı

Antalya’nın Elmalı İlçesi’nde çalıştığı ekmek fırınından hırsızlık yaptığı gerekçesiyle çıkarılan Suriyeli genç ile yanındakilerin işyeri sahibine saldırdı.

 • GİRİŞ23.09.2017 06:48
 • GÜNCELLEME23.09.2017 09:07
Antalya'da gergin gece... Yüzlerce kişi toplandı

Elmalı İlçesi’ndeki kapalı halk pazarı yanındaki fırında çalışan Suriyeli bir genç, iddiaya göre işyerinin kasasından para çaldığı gerekçesiyle işten çıkarıldı. Akşam saatlerinde işten çıkarılan genç ile yanındaki Suriyeli 6 kişi, fırına gelerek işyeri sahibi Selim Durmuş’tan çalıştığı günlerin ücretini iseyince tartışma çıktı. Tartışma kavgaya dönüştü, Suriyeli grup Durmuş’a saldırıp, darp etti. Gürültüyü duyan çevre esnaf da Selim Durmuş’un yardımına koştu, Suriyeli grubu dövdü.

Olayın ilçede kulaktan kulağa yayılması üzerine yaklaşık 600 kişi fırının bulunduğu Otogar Sokak’ta toplandı. 'Suriyeli istemiyoruz' diye slogan atan grup, ilçede gördükleri Suriyelilere saldırdı.

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ve jandarma ekibi sevk edildi. Ekiplerin yetersiz kalması üzerine çevre ilçelerden de takviye polis ekipleri istendi. Polis, Suriyelileri bölgeden uzaklaştırarak olayların daha fazla büyümesini engelledi.

Kavgada yaralanan 7 kişi, hastanedeki tedavilerinin ardından güvenlik amacıyla fırın sahibi Selim Durmuş da ifadesi alınmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Kalabalık, ilçe meydanında ve Emniyet Müdürlüğü önünde toplanarak, 'Suriyelileri burada istemiyoruz' diyerek sık sık slogan atarken, gerginliğin sürdüğü bildirildi.

KAYNAKDHA

Etiketler

Yorumlar7

 • Tatar 5 ay önce Şikayet Et
  Vatanını satıp kaçan adam ekmek buluyorsa şükretsin o ekmek bile haramdır Suriyeliler bu ülkeye bela olacak gönderin bu vatan hainlerini ülkelerine bunlar hain yarın bu ülkeyede hainlik ederler
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • özkonyalı 5 ay önce Şikayet Et
  Konya'da çalıştırılan suriyeliler var. adamların hakkını vermeyip kovalamakta suç oldu
  Cevapla
 • Yücel 5 ay önce Şikayet Et
  Suriyelilere hak ettikleri ücret verilmiyor karın tokluğuna çalıştırılıyor lar
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • ali 5 ay önce Şikayet Et
  Karın tokluguna çalışmayacak parayı sen ver.al besle
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  iyi etmişler bize posta mı koyacaklar herkes yerini bilecek
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Esnaf 5 ay önce Şikayet Et
  Bizde buralara tatile gelen yerli ve yabancı turistleri kazıklayan esnafları istemiyoruz. Nasıl olacak bu iş peki?
  Cevapla Toplam 17 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat