Mahkemeye dilekçe göndererek o isme kefil oldu

FETÖ'nün kitabını yazan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın, eski Zonguldak Emniyet Müdürü için mahkemeye dilekçe yazdığı ortaya çıktı.

 • GİRİŞ23.09.2017 08:16
 • GÜNCELLEME23.09.2017 08:22
Mahkemeye dilekçe göndererek o isme kefil oldu

Darbe girişiminin başarılı olması durumunda sıkıyönetim valisi olacağı iddia edilen eski Zonguldak Emniyet Müdürü Sazak, ‘silahlı terör örgütüne üye olma’, ‘Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme’, ‘Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile yargılandığı davada önceki gün adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

AVCI'DAN MAHKEMEYE DİLEKÇE

Hürriyet'ten Toygun Atilla'nın haberine göre FETÖ kumpasları ile tutuklanan ve 3 yıl 9 ay tutuklu kalan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı ise Sazak’ın yargılandığı mahkemeye dilekçeyle başvurdu.

"HAKSIZLIĞA UĞRADIĞI KANAATİNDEYİM"

Avcı, dilekçesinde özetle şöyle dedi: “Seyfi Sazak devletin yasalarına bağlı, hukuka inanan biri. Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) olarak tanımlanan bu grupla bir alakasını görmedim. Sazak’ın FETÖ mensubu olmadığı, haksızlığa uğradığı kanaatindeyim.”

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar3

 • Sade Vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Hanefi abiyi tanırım, adamın hasıdır...
  Cevapla
 • Ali ER 2 ay önce Şikayet Et
  İşte, ADAM, Müslüman buna derer. Bir menfaati olmadan risk yüklenerek HAKLIyı savunmak, Gözleri yaşardı, böyle insan kalmış mı ? Arkadaş, ost böylesine derler.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Zzzz 2 ay önce Şikayet Et
  Garip
  Cevapla
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun