Öldürülen teröristler 'üst düzey' sorumlu çıktı!

Elazığ Karakoçan'da öldürülen 6 teröristten 2'sinin, örgüt içinde üst düzey sorumlular oldukları açıklandı. Valilik, teröristlerin çok sayıda saldırıya katıldıklarını da belirtti.

 • GİRİŞ26.09.2017 19:03
 • GÜNCELLEME26.09.2017 19:35
Öldürülen teröristler 'üst düzey' sorumlu çıktı!

Valilikten yapılan açıklamada, Elazığ İl Jandarma Komutanlığınca 22 ve 23 Eylül'de Karakoçan ilçesi Bulgurcuk köyü kırsalında eylem hazırlığında olduğu değerlendirilen teröristlere yönelik operasyonda 6 teröristin etkisiz hale getirildiği, bir teröristin sağ ele geçirildiği anımsatıldı.

ELE GEÇİRİLEN MALZEMELER

Açıklamada, etkisiz hale getirilen teröristlerin yanında keskin nişancı tüfeği, 6 uzun namlulu silah, 9 el bombası,17 uçaksavar fişeği, uzun namlulu silahlara ait bin 253 fişek ve 30 şarjör, 45 boş kovan, 2 yapay mayın patlayıcı madde düzeneği, 3 telsiz, 3'ü gece görüş özelliğine sahip 6 dürbün, 7 sırt çantası, 2 flaş bellek, 8 uyku tulumu, kamera, radyo, 3 şemsiye, çok sayıda yaşamsal ve sağlık malzemesi ele geçirildiği bildirildi.

SÖZDE DERSİM SORUMLUSU

Açıklamada, etkisiz hale getirilen teröristlerden "Dersim Ferhat" kod adlı B.A'nın sözde Dersim eyalet sorumlusu, sağ olarak ele geçirilen "Ciğerhun" kod adlı F.E'nin de sözde Tunceli bölgesi cephe sorumlusu olduğunun tespit edildiği kaydedildi.

ÇOK SAYIDA SALDIRI YAPMIŞLAR

Açıklamaya göre, etkisiz hale getirilen teröristlerin 23 haziran 2008'de Gaziantep'in İslahiye ilçesindeki saldırıyı, 1 Nisan 2011'de Osmaniye Hasanbeyli ilçesindeki saldırıyı, 28 Ekim 2011'de Osmaniye Emniyet Müdürlüğü trafik ekiplerine yönelik saldırılar ile 5 Haziran 2016'da Bingöl'ün Yayladere ilçesine bağlı Dalbasan köyünden bir vatandaşın kaçırılması ve aracının yakılması olayı başta olmak üzere çok sayıda saldırıyı yaptıkları tespit edildi.

KAYNAKAA

Yorumlar14

 • Emekli 5 ay önce Şikayet Et
  Yine masum, piknik yapan vatandaşları öldürmüşler.
  Cevapla
 • u mustafa 5 ay önce Şikayet Et
  Yakında Murat Karayılanla Cemil bayık duran kalkan mustafa karasu gibi üt düzey pkk yöneticiler yakalanırsa şaşırmayın.İha ve sihalar sayesinde pkk da adam kalmadı.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Nazım Zengin 5 ay önce Şikayet Et
  öyle ya da böyle bir gün ABD'nin değirmenine su taşıyanların alayı gebertilecek!
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Hakkari 5 ay önce Şikayet Et
  Yahu bu olağanüstü hal ne güzel şeymiş, keşke daha önce yapılsaydı.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • kayahan 5 ay önce Şikayet Et
  rabbim köklerini kurutsun
  Cevapla Toplam 11 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat