Kritik iddia: 700 PKK'lı terörist Kerkük'e girdi!

Irak Türkmen Cephesi Kerkük Başkanı Mehmet Seman Ağaoğlu, dünden bu yana 700 PKK'lı teröristin Kerkük'e giriş yaptığını söyledi.

 • GİRİŞ12.10.2017 16:32
 • GÜNCELLEME12.10.2017 16:32
Kritik iddia: 700 PKK'lı terörist Kerkük'e girdi!

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Kerkük Başkanı Mehmet Seman Ağaoğlu, "Dünden bu yana Kerkük’te tansiyon yükselirken toplam 700 özel eğitimli PKK Kerkük’e girdi" dedi.

Dün gece ITC Kerkük il merkezine yönelik kimliği belirlenemeyen şahıslar tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırıda can kaybı ya da yaralanan olmadı. Saldırı sonrasında binayı Türkmen askeri güçleri tarafından koruma altına alındı.

Kerkük’ün giriş ve çıkışlarının çeşitli bölgelerinde tank ve ağır makineli silahlara sahip peşmergeler görülürken, Bağdat yönünden Kerkük’e girişte son askeri kontrol noktasının Irak Ordusu ve Haşdi Şabi Türkmen Birliklerinin elinde olduğu görüldü.

Haşdi Şabi Türkmen Birliği Kuzey Bölgesi Komutan Yardımcısı İrfan İmamlı, "Türkmenler herhangi bir saldırı ya da savaşa hazır." dedi.

Öte yandan Kerkük’e 15 kilometre uzaklıktaki Tazehurmatu bölgesinde Haşdi Şabi Türkmen Birlikleri alarm durumunda bekliyorlar.

Haşdi Şabi Türkmen Birlikleri 16. Tugay Komutanı Nebil İsa, "Irak Ordusu ile Türkmen birlikleri birlikte çalışıyorlar." dedi.

KAYNAKDHA

Yorumlar63

 • Hamidiye süvarisi 5 ay önce Şikayet Et
  Ne yapsalar boş, göklerden gelen bir karar vardır.Allahu Ekber.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • mertt 5 ay önce Şikayet Et
  yav he heee
 • ihsan 5 ay önce Şikayet Et
  sizde Türkmenler olarak olayları seyredin öküün trene baktığı gibi bakın ulen şimdiye kadar niye türkmen gücü kurmaDINIZ SİLAHLANMADINIZ YUH SİZE
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Süreyya Sahin 5 ay önce Şikayet Et
  gerekirse bizde gönüllü olarak gideriz DOMUZ avina.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Kardeşlerimiz 5 ay önce Şikayet Et
  Türkmen kardeşlerim kudurmuş köpekleri salmışlar üstünüze Allah yardım etsin.Bu mikroplar çok kaşındı.Türkiye neyi bekliyor.Şimdi tam zamanı
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Kafkaslı 5 ay önce Şikayet Et
  hala yurtda sulh cihanda sulh diyen avane dört bir yanda akan kan Müslüman Türk kanı hatta memlekette abd destekli teröristler tarafından akıtılan kan senin kanın. ne zaman sulh dan vazgeçicen namlu .... cemi? 20 milyon kilometre kareyi sulhla aldın. sulhlamı verdin. 750 bin kmetre kare de elden gidiyor hala yan gelmiş sulh da sulh diyorsun.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat