Metin Topuz'un yeni görüntüleri ortaya çıktı

ABD’nin İstanbul Konsolosluğu irtibat görevlisi Metin Topuz’un FETÖ’cü eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı ile emniyette görüştüğünü ortaya koyan fotoğraflar ortaya çıktı.

 • GİRİŞ13.10.2017 09:01
 • GÜNCELLEME13.10.2017 10:47
Metin Topuz'un yeni görüntüleri ortaya çıktı

Tutuklanan ABD’nin İstanbul Konsolosluğu irtibat görevlisi Metin Topuz’un FETÖ’cü eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı ile emniyette görüştüğünü ortaya koyan fotoğraflar ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 17-25 Aralık yargısal darbe girişiminin arkasında kimlerin bulunduğunu tespit etmeye yönelik soruşturmasında tutuklanan ABD'nin İstanbulBaşkonsolosluğu irtibat görevlisi Metin Topuz'un, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile irtibatı belgelendi. Metin Topuz'un, 17-25 Aralık darbe girişiminden 32 gün önce, 5 Kasım 2013'te FETÖ'cü eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görüştüğüne yönelik fotoğraflara ulaşıldı

61 DAKİKALIK SIR GÖRÜŞME

Topuz ve 3 kişinin, 5 Aralık 2013'te saat 12:17,31'de Saygılı ile makamında görüşmeye geldiği görülüyor. 17-25 Aralık girişimini planlayıp icra eden ve tutuklanan Saygılı, ABD İstanbul Başkonsolosluğu irtibat görevlisi Topuz ve 3 arkadaşını kapıda karşılıyor. Topuz ve 3 kişinin saat 13:18,39'da da Mali Şube'den ayrıldıkları tespit edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 25 Aralık 2013 ve öncesindeki 3 aylık dönemi kapsayacak şekilde kamera kayıtlarının incelenmesini, İstanbul emniyeti bünyesinde çalışmayan şüpheliler olabileceği değerlendirilen şahısların tespit edilerek, sonucunda rapor düzenlenmesini ve tespit edilen görüntülerle birlikte gönderilmesini istemişti.

DİĞER 3 KİŞİ ARAŞTIRILIYOR

Başsavcılık; 5 Aralık 2013 günü saat 12:17,31 sıralarında kapıda sekreter tarafından karşılanan beyaz gömlekli, beyaz saçlı, krem rengi ceketli kişinin ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu irtibat görevlisi Metin Topuz olduğunu tespit etti. Topuz'la birlikte Saygılı'nın odasındaki görüşmeye katılan mavi gömlekli, koyu krem renk pantolonlu, sol elinde çanta bulunan şahıs dışında; mavi gömlekli siyah ceketli, krem renkli pantolonlu şahıs ile mavi gömlekli, kel, koyu gri pantolonlu, sırtında siyah çanta bulunan şahsın kim olduğuna yönelik çalışmalar ise sürüyor.

Metin Topuz ve beraberindeki 3 kişinin, 5 Aralık 2013 günü saat 12:17,31'de FETÖ'cü Yakup Saygılı'nın makamına geldiği görülüyor. Saygılı, Topuz ve 3 kişiyi kapıda karşılıyor.

SABAH/ Kenan Kıran

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar7

 • gerçekler 4 ay önce Şikayet Et
  hainler idam edilmediği sürece ülkemize hainlikler kat kat artacaktır.vatanımıza uzaman eller kırılmadıkça bu ülkede fetöcülerin sonu gelmez
  Cevapla Toplam 10 beğeni
 • Göktürk 4 ay önce Şikayet Et
  Ülkemde vatan haini istemiyorum. Bu soysuzların tamamını bitirmek için operasyonlara devam.
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • Dadas 25 4 ay önce Şikayet Et
  cc Ällahim bu kadar vatan haniylemi bizi sinavdan geciriyon bu kadar baska ülkede vatanina hainlik yapan yoktur eminim ki satilmis dolmus ülkemiz . ver sunlara bi bela da kurtulsun su cennet vatanimiz.
 • Ramo 4 ay önce Şikayet Et
  2+2: 4 bu papazların hepsi abd ajanı. Başpapaz pensilvanyadan yönetiyor bunları. Tek bir hain kalmayıncaya kadar durmak yok yola devam inşaAllah.
  Cevapla Toplam 13 beğeni
 • kemal 4 ay önce Şikayet Et
  hainler bizim memlekette çok nedense ,,kansızlarrrr
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • abd=terör 4 ay önce Şikayet Et
  fetönün sahibi abd. ortaya çıkınca birde çirkefleştiler.
  Cevapla Toplam 11 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat