John Bass için suç duyurusu!

Samsun’da Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, ABD Ankara Büyükelçisi John Bass’ın tutuklanması talebiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

John Bass için suç duyurusu!
John Bass için suç duyurusu!
GİRİŞ 13.10.2017 14:50 GÜNCELLEME 13.10.2017 14:52
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Ahmet Kabadayı, Samsun Adliye Sarayına giderek ABD Ankara Büyükelçisi John Bass hakkında Ankara Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığına gönderilmek üzere Samsun Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmak istedi. Kabadayı’nın suç duyurusu öncesi Samsun Adliyesi önünde basın açıklaması yapma isteği OHAL’e takıldı. Adliyede görevli polisler Ahmet Kabadayı’nın basın açıklaması yapması için gerekli izninin olup olmadığını sordu. Kabadayı bu konuda bir izin almadığını söyleyince kendisinin Samsun Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü ile görüşmesi sağlandı. Güvenlik Şube Müdürlüğü ile telefonla görüşen Ahmet Kabadayı, OHAL olduğu için basın açıklaması için Samsun Valiliğinden izin alması gerektiğini öğrenince basın açıklamasından vazgeçti. Adliye binasına giren Ahmet Kabadayı, John Bass hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ahmet Kabadayı’nın suç duyurusu dilekçesinde şu sözler yer aldı: "Sayın savcım, Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçisi olarak ülkemizde görev yapan John Bass, görevini kötüye kullanmak sureti ile uluslararası bir suç işlemiştir. Şöyle ki; Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin almış olduğu terörle mücadele kapsamındaki Kanun Hükmündeki Kararnameleri eleştirmiş, iç siyasetimize ve içişlerimize müdahale etmiştir. Artvin ilini ziyaret kapsamında geçmiş, Artvin ilinde faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşlarını yer altı kaynaklarımızın yerli ve milli yatırımcılarımız tarafından çıkarılmaması hususunda casusluk faaliyetleri yapmak sureti ile halkı milli iradeyle seçilmiş olan hükümete karşı ayaklanmaya sebebiyet vermiştir. Nedeni ise çok açık ve net olarak tahmin edilmektedir. Amaç Artvin’deki yer altı kaynaklarımızı Fetullahçı Terör Örgütü ile birlikte ülkemize darbe yapıp savaş çıkartıp yer altı kaynaklarımızı pay edeceklerdi. Son olarak yapmış olduğu açıklamada ’Türkiye’de 9,5 aydır DEAŞ eşlemi yapmıyorsa bu DEAŞ vazgeçti anlamına gelmez’ demek suretiyle ülkemizi alenen tehdit etmiştir. Yukarıda belirttiğim eylemleri sebebi ile John Bass isimli büyükelçiden şikayetçiyim. Dilekçemin ivedilikle işleme konulmasını, ilgili ceza kanunları gereğince ülkesine çıkış yasağı konulmasını, tutuklanması ve tutuklu olarak yargılanmasını talep ve arz ederim."

YAZDIR
YORUMLAR 11
 • misafir 11 ay önce Şikayet Et
  provakasyon kokusu aliyorum
  Cevapla
 • semih 11 ay önce Şikayet Et
  diplomatların dokunulmazlığı var zannedersem ancak sınırdışı edilebilir
  Cevapla
 • metin 11 ay önce Şikayet Et
  evet öyle.
  Cevapla
 • Bremenli 11 ay önce Şikayet Et
  yasa optum seni beeeee
  Cevapla
 • Vatansever bankacı 11 ay önce Şikayet Et
  biraz geç kalmadın mı? adam gidiyor hafta sonu. neden? biliyor bu işin ucunda tutuklama olacağını, olmadan tüymenin derdinde
  Cevapla
 • Mustafa 11 ay önce Şikayet Et
  Gözaltına alınması bile yeterli.TC nin ne kadar bu konularda hassas olduğunu yasaların herkese eşit uygulandığını dışarıya göstermesi bakımından önemli.
  Cevapla
 • Sedat 11 ay önce Şikayet Et
  Diplomatların dokunulmazlığı var tutuklayamazsın. İstenmeyen adam ( Persona non grata) ilan edilip sınır dışı edilir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İşte dünyanın en zengin ülkeleri
Erdoğan: Bugün herkesi havalimanına bekliyorum