23 terörist daha etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri , terörle mücadele operasyonları kapsamında son bir haftada icra edilen operasyonlarda 23 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

23 terörist daha etkisiz hale getirildi
23 terörist daha etkisiz hale getirildi
GİRİŞ 13.10.2017 15:03 GÜNCELLEME 13.10.2017 15:07

TSK, terörle mücadele harekatı kapsamında son bir hafta içerisinde yürütülen operasyonlarda 23 teröristin etkisiz hale getirildiğini, çok sayıda silah, mühimmat ve patlayıcı maddenin ele geçirildiğini bildirdi. Konuya ilişkin yapılan açıklamada, 29 adet EYP’nin imha edildiği, teröristler tarafından kullanılan 27 silah mevzi, sığınak, barınak ve deponun kullanılmaz hale getirildiği, gerçekleştirilen operasyonlarda 2 askerin şehit olduğu, 7 askerin ise yaralandığı belirtildi.

Kaçakçılık ve uyuşturucuyla mücadeleye yönelik hudut hattında alınan tedbirler ve icra edilen operasyonlar hakkında yapılan açıklamada ise, 133 bin 920 paket kaçak sigara ve 11 bin 290 adet kök kenevirinin ele geçirildiği kaydedildi.

Suriye’nin kuzeyinde icra edilen harekata ilişkin yapılan açıklama ise şöyle:

"Azaz-Cerablus arasında bulunan toplam 243 meskun mahal ve 2 bin 15 kilometrekarelik alan kontrol altına alındı. Bab bölgesinde patlayıcı ve mayın arama temizleme çalışmaları sürdürülürken; PKK/PYD terörist unsurlarının Afrin’den doğuya, Münbiç’ten batıya doğru olabilecek saldırılarını durdurmaya yönelik alınan tedbirlerin uygulanmasına hassasiyetle devam edildi. Bu kapsamda özellikle Azez-Mare ve zaman zaman da Münbiç bölgesinden yapılan taciz ve saldırılara misli ile mukabelede bulunuldu. Astana süreci kapsamında ateşkesin tesis, gözetim ve devamını sağlamak, insani yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması ve yerlerinden edilenlerin evlerine dönmesi için uygun şartları temin etmek maksadıyla İdlib gerginliği azaltma bölgesinde görev yapacak TSK unsurları, 8 Ekim 2017 tarihinde icrasına başlanan keşif faaliyetleri ile koordineli olarak 12 Ekim 2017 tarihinden itibaren gözlem noktalarını teşkil faaliyetlerine başladı."

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Kemal Turan 9 ay önce Şikayet Et
  Hepsini öldürün
  Cevapla
 • Selami Ucar 9 ay önce Şikayet Et
  Demek ki içimizdeki hainler temizlenince daha etkili mücadele veriyormuşuz. Allah askerlerimize ve güvenlik güçlerimize kuvvet versin.
  Cevapla
 • Mert 9 ay önce Şikayet Et
  inşallah gecmis mühimadlara gebertmişlerdir saygı degerli Güvenlik güçlerimiz
  Cevapla
 • ali 9 ay önce Şikayet Et
  Allah yar ve yardımcımız olsun.Galipolan Allahtır.
  Cevapla
 • Ramo 9 ay önce Şikayet Et
  MaşaAllah rabbim tek bir canlı terörist bırakmasın. Amiiin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Gazzeli çocuk uyandığında şehit olduğunu sanınca..
5 kişiyi öldürmüştü! Katliamın sebebi...