Bahçeli'den ABD Büyükelçisi'ne çok sert tepki

MHP lideri Bahçeli, ABD Büyükelçisi John Bass'a tepki göstererek, "Herkes haddini bilecek, görev hudutlarından taşmayacak" dedi.

Bahçeli'den ABD Büyükelçisi'ne çok sert tepki
Bahçeli'den ABD Büyükelçisi'ne çok sert tepki
GİRİŞ 13.10.2017 17:27 GÜNCELLEME 14.10.2017 01:39

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD Büyükelçisi John Bass'a tepki göstererek, "Yabancı diplomatlar haysiyetli ve hürmetkar olmalıdır" dedi. Bahçeli, "Herkes haddini bilecek, görev hudutlarından taşmayacak. Türkiye karanlık kampanyalarla hizaya getirilemez." diye konuştu. 

İşte Bahçeli'nin twitter hesabından yaptığı açıklama:

Türk milletinin kaderi tarihin her döneminde bağımsızlıktır. Bu kaderin gölgelenmesi,karalanması, kiralanması, leke tutması mümkün değildir.

Türkiye müstemleke bir ülke değildir. Müstevli hesaplara kurban edilmeyecek, mütecaviz emellere teslim olmayacak, boyun eğmeyecektir.

Zulüm ve imha cephesi ne kadar cani ve ceberut olsa da, milli varlığımızın azameti, milli ruhumuzun asaleti hepsini ezmeye yetecektir.

19.yüzyılda yabancı sefirlerin şımarıklığı, sömürge valisi edasıyla görev yapmaları milli hafızalarda derin bir iz ve yara bırakmıştı.

Hayalen tasavvur edemediğimiz ne varsa bir dönem maalesef başımıza gelmişti. Bunun tekrarı yaşanmayacaktır. Güvence Türk milletidir.

HAYSİYETLİ OLMALI

Bir devleti temsilen ülkemizde bulunan yabancı diplomatlar mütekebbir değil, her şeyden önce haysiyetli ve hürmetkâr olmalıdır.

Türk milleti oyuncak değildir,bağımlı ve tutsak hiç değildir. Herkes haddini bilecek, görev ve sorumluluklarının hudutlarından taşmayacaktır.

Türkiye azar yiyecek, aza kanaat edecek, hiddet ve şiddetle, komplo ve karanlık kampanyalarla hizaya getirilecek bir ülke olamayacaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ki: “Maddi ve bilhassa manevi sukut korku ve acz ile başlar.” Korku ve acizlik Türk milletine yabancıdır.

BİZ DEĞİL ONLAR DÜŞÜRECEK

Vize konusundaki ABD’yle yükselen gerilimin düşürülmesi tavsiye ve temennimizdir. Ancak düşmeyecekse bunu biz değil, onlar düşünmelidir.

Güney sınırlarımız boyunca bir terör koridoru açmak, bu koridora hainleri toplamak isteyenlerin vize krizi yaratması hezeyan ve hüsrandır.

Türkiye, amirlerinin düdüğünü çalan bir büyükelçinin, iki dudağından çıkıp aba altından sopa gösteren sözlerini hoş görmeyecektir.

Misak-ı Milli’nin ruhuna pranga, Ankara’nın bağrına ve bahtına hançer vurmak için hazır bekleyen zalimler, karşılarında imanı bulacaklardır.

“Misak-ı Milli Mülk-ü Millettir; Millet ise Türk’tür.” Manayı eğer anlamayan varsa anlayandan; duymayan varsa duyandan öğrenebilecektir…

Vaziyetin telaş ve ümitsizliği diye bir şey yoktur. Karamsarlığa hiç gerek yoktur. Biriz, beraberiz, büyük ve güçlü Türkiye’yiz.

YAZDIR
YORUMLAR 38
 • HRK 9 ay önce Şikayet Et
  Sayın Bahçeli iyiki varsın ağzına ve yüreğine sağlık varol
  Cevapla
 • kaan 9 ay önce Şikayet Et
  peki akşenerin BASS düşüncesi ne
  Cevapla
 • TOPRAK 9 ay önce Şikayet Et
  Vaziyetin telaş ve ümitsizliği diye bir şey yoktur. Karamsarlığa hiç gerek yoktur. Biriz, beraberiz, büyük ve güçlü Türkiye’yiz. Yaşa Devlet Bey. Tarihe Vatansever olarak geçeceksin...
  Cevapla
 • ali 9 ay önce Şikayet Et
  ''ne mutlu türküm diyene'' diyen büyük ATATÜRK ün sözünü tarih de hiç bir liderin söylemediği bu sözü büyük TÜRK milletine anlatı bu anlaşıldığı zaman bu milletin önünde hiç bir güç duramaz kısaca türk olman konu değil ne mutlu türküm diye biliyormusun ona bak
  Cevapla
 • cemal 9 ay önce Şikayet Et
  Ulkuculer Hawaii ye gitmeye hazir reis emret yeter
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mısır bu kez şaşırttı! Karşı çıktılar
Taksici’den Uber aracına sopalı saldırı