Melih Gökçek canlı yayında istifa etti!

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek görevinden istifa etti. Gökçek, "Erdoğan tarafından istifam istendi. Benim davamda emir, demiri keser." dedi.

GİRİŞ 28.10.2017 14:00 GÜNCELLEME 28.10.2017 15:40
Bu Habere 177 Yorum Yapılmış

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 8617 gündür sürdürdüğü görevini bıraktı. Gökçek, "İstifamı Recep Tayyip Erdoğan istedi. Başarısız olduğum için değil Recep Tayyip Erdoğan istediği için görevi bırakıyorum. Davamda nefse uymak yoktur. Emir demiri keser" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifa kararını açıklayacağı toplantı başladı. 

İşte Gökçek'in konuşmasının satır başları:  

"...Ben yıllarını AK Parti'ye vermiş bir kardeşinizim. AK Parti umut olmuş bir harekettir. Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki bu hareket sayısız fedakarlık yapmıştır. Devrim niteliğindeki yeniliklerle Recep Tayyip Erdoğan döneminde Türkiye tanıştı. Yaşam kalitesini artıracak adımların yanısıra yüzlerce proje gerçekleştirilmiştir. Yaşlı, engelli, şehit aileleri, gaziler gibi pek çok kesime maaş bağlanmış, mazlumun ilacı olmuştur. Recep Tayyip Erdoğan'ın hakkı inkar edilemez. Böyle bir siyasala iktidara biz de katkıda bulunmaya çalıştık. Özellikle muhalif medya ve bazı partiler benim yoğun bir tepki koyacağımı düşünüp bunu kaşıdırlar. En çok tweet atan Melih Gökçek bir kere bile cevap vermedi.

İSTİFAMI ERDOĞAN İSTEDİ

Melih Gökçek'in sessizliğinin nedeni neydi? Ben bir dava adamıyım. Benim davamda nefse uymak yoktur. Benim davamda emir demiri keser. Bunları gerçekleştiren bir iktidar ve lider var. Bizler bu umudu inşa ederken o gün liderimiz benim belediye başkanlığı yaparak katkı sağlamam gerektiğini düşündü. Bugün ise istifa ederek katkı sağlamam gerektiğini düşünüyor. Ben istifa etmeyerek partim için oy kaybına yol açarsam inandığım umutlara haksızlık ederim diye düşünüyorum. Yorgun olduğum için değil, başarısız olduğmu düşündüğüm için değil sadece ve sadece Recep Tayyip Erdoğan'ın talebini yerine getiriyorum. bana istifa etmemem konusunda çok baskı yapan oldu. Recep Tayyip Erdoğan demek bu güzel vatanın yeniden karanlık günlere dönmemesi demek. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın emrine uyarak görevi bırakıyorum. Alnım aktır. Ben bir dava adamıyım. Benim duruşum 28 Şubat'ta da, Gezi Parkı'nda da, 15 Temmuz'da da aynı olmuştur.

Davamız için mücadele gerekiyorsa hazırız. 23.5 senedir aralıksız sürdürdüğüm Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifa ediyorum. Bana oy veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Mesai arkadaşlarımın hepsine teşekkür ediyorum. 

DİKKAT ÇEKEN MESAJ! BİZDEN GÖRÜNÜP BİZDEN OLMAYANLARI...

Bizden görünüp bizden olmayan, görevleri Recep Tayyip Erdoğan ile yakınları arasında fitne açmak olanlara imkan verme, onları helak et yarabbi."

EŞİ NEVİN GÖKÇEK'E ÖZEL OLARAK TEŞEKKÜR ETTİ

Konuşma yaptığı salondaki belediye meclisi üyelerinden helallik isteyen Gökçek, "23.5 yıl boyunca benimle gecesini gündüzüne katan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin. Omuz omuz mücadele ettiğimiz dava kardeşlerimden haklarını helal etmelerini istiyorum. 23.5 yıl boyunca benimle kapı kapı dolaşıp, ağız tadıyla bir hafta sonu tatili yaptıramadığım eşim Nevin Gökçek'ten hakkını helal etmesini istiyorum" dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 177
 • Yine görüşeceğiz 2 yıl önce Şikayet Et
  Çok çok güzel bir konuşma.bir dava adamına yakışan bir konuşma..çok çok iyi bir siyasetçi..işin kurdu bir politikacı..yeni görevlerinizde başarılar...( ki inşallah başkan yardımcısı) Allah sizden razı olsun başkanım..
  Cevapla
 • Balikesir 2 yıl önce Şikayet Et
  Hayırlara vesile olur insallah.... Hizmetlerinden teşekkürler....
  Cevapla
 • Dermanım Ol 2 yıl önce Şikayet Et
  Her şeyin bir zamanı vardır. Zamanı gelince görevi başka başarılı başkanlara bırakırdın. Ama sen yeniden ille de ben ille de ben dedin. Hiç değilse böyle kovulmadan anlı şanlı ülkeye adını yazdırırdın...
  Cevapla
 • Ramo 2 yıl önce Şikayet Et
  Melih Başkan AK Parti düşmanlarına yine golü çaktı. Tebrikler başkan. Bu Millet senin Ankara ya ve Davamıza yaptığın hizmetleri asla unutmayacak.
  Cevapla
 • saydemir 2 yıl önce Şikayet Et
  Tavsiyeye uydunuz,hizmetlerinizden dolayında teşekkür ederiz,Reis vefalı,basiretli,vizyon sahibi adamdır,sizi millet vekili olarak değerlendirir,size de yakışır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Dünyayı sarsan virüsle ilgili korkulan oluyor! Trump'tan flaş teklif!
Bakan açıkladı: Bugün başlıyoruz, 2 bin yeni konut yapılacak