A101 ve BİM'e rakip çıktı! İşte, Ucuz Et satışına başlayacak o market...

Ucuz et ihalesini kazanan A101 ve BİM marketlerde henüz satış başlamadan Migros, 'Uzman Kasap' markalı ürünlerinde 4-6 Kasım tarihleri arasında kampanya düzenlediğini, bir kilogramlık kıymayı 29, 1 kilogramlık kuşbaşı eti de 31 liradan satacağının açıklamasını gerçekleştirdi. Peki, Migros'ta ucuz et satılacak mı? Migros'ta kıyma ve kuşbaşı fiyatı ne kadar olacak? İşte, yanıtı...

A101 ve BİM'e rakip çıktı! İşte, Ucuz Et satışına başlayacak o market...
A101 ve BİM'e rakip çıktı! İşte, Ucuz Et satışına başlayacak o market...
GİRİŞ 12.12.2017 11:59 GÜNCELLEME 12.12.2017 12:00
Bu Habere 44 Yorum Yapılmış

Vatandaşın uzun bir zamandır merakla beklediği ucuz et konusuna ilişkin Migros, A101 ve BİM'e rakip çıkarak atağa geçti. Ucuz et ihalesini kazanan A101 ve BİM marketlerde henüz satış başlamadan Migros, 'Uzman Kasap' markalı ürünlerinde 4-6 Kasım tarihleri arasında kampanya düzenlediğini, bir kilogramlık kıymayı 29, 1 kilogramlık kuşbaşı eti de 31 liradan satacağının duyurusuna yer verildi.

Migros Kurumsal İletişim Direktörü Ahu Başkut Alyanak, ucuz et satışı ile ilgili önemli açıklamalar gerçekleştirdi. Migros Kurumsal İletişim Direktörü Ahu Başkut Alyanak, halkın ucuz et ihtiyacını karşılamak, 29 liraya kıyma, 31 liraya kuşbaşı et satışını sürdürmek için Migros’un her türlü şartı zorladığını ve bu kampanyayı devam ettirme azminde olduğu şeklinde ifadeler kullandı.

Alyanak, Et ve Süt Kurumu’nun ucuz et programına dahil olmak için şirket olarak yaptıkları girişimlerin devam ettiğini, bu girişimlerin olumlu sonuçlanacağına inandıklarını belirtti. Alyanak, Et ve Süt Kurumu’nun açtığı ihaleye katılan şirketler arasında kendi et işleme merkezi olan tek kurumun Migros olduğunu vurgulayarak, bu tesiste tamamen hijyen şartlarda üretilmiş etleri tüm Türkiye’de dağıtacak lojistiğe sahip olduklarını kaydetti.

''BİZ REKABET ETMİYORUZ''

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bakanlığa atandığı ilk günlerde "Et meselesini çözeceğim" diyerek, ette oluşan yüksek fiyatları düşürmek için çalışacaklarını açıklamıştı. Bakan Fakıbaba'nın 29 liraya kıyma, 31 liraya kuşbaşı et satacaklarını ifade etmesinden bir süre sonra Et ve Süt Kurumu tarafından açılan ihalede, 81 ilde şubesi olan A101 ve BİM marketleri, ucuz et satışı için yetkilendirmişti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bazı zincir marketlerde satışa sunulacak "ucuz kırmızı et projesine" ilişkin "Bizim amacımız hakikaten dar gelirli vatandaşlarımızın, alt gelir grubunun daha ucuz et yemesiydi. Biz rekabet etmiyoruz. Piyasayı regüle etmeye çalışıyoruz." dedi. 

et2

"KAMPANYAYI DEVAM ETTİRMEK İSTİYORUZ"

Migros Kurumsal İletişim Direktörü Ahu Başkut Alyanak, halkın ucuz et ihtiyacını karşılamak, 29 liraya kıyma, 31 liraya kuşbaşı et satışını sürdürmek için Migros'un her türlü şartı zorladığını ve bu kampanyayı devam ettirme azminde olduğunu ifade etti.

Alyanak, Et ve Süt Kurumu'nun ucuz et programına dahil olmak için şirket olarak yaptıkları girişimlerin devam ettiğini, bu girişimlerin olumlu sonuçlanacağına inandıklarını söyledi. Alyanak, Et ve Süt Kurumu'nun açtığı ihaleye katılan şirketler arasında kendi et işleme merkezi olan tek kurumun Migros olduğunu vurgulayarak, bu tesiste tamamen hijyen şartlarda üretilmiş etleri tüm Türkiye'de dağıtacak lojistiğe sahip olduklarını vurguladı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bakanlığa atandığı ilk günlerde "Et meselesini çözeceğim" diyerek, ette oluşan yüksek fiyatları düşürmek için çalışacaklarını açıklamıştı. Bakan Fakıbaba'nın 29 liraya kıyma, 31 liraya kuşbaşı et satacaklarını ifade etmesinden bir süre sonra Et ve Süt Kurumu tarafından açılan ihalede, 81 ilde şubesi olan A101 ve BİM marketleri, ucuz et satışı için yetkilendirildi.

et

"GÖREVE HAZIRIZ"

İhale katılan ancak 81 ilin tamamında şubesi olmayan marketler ise ucuz et dağıtımının sadece bu iki marketle sınırlı kalmaması gerektiğini, kendilerinin de bulundukları illerde ucuz et satışında görev almaya hazır olduklarını ifade ediyor.

et

YORUMLAR 44
 • Ulan 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne düşmanlık ediyorsunuz bugüne kadar iş vermiş aş vermiş herkes gibi çalıp faize yatırmamış. Sevmek zorunda değilsiniz ama memleketin koç larına sahip çıkacaksın.
  Cevapla
 • Turhan 1 yıl önce Şikayet Et
  Migrosun ne olduğunu herkes biliyor konuşmaya gerek yok
  Cevapla
 • Öğretmen 1 yıl önce Şikayet Et
  İçki satılan bir yerden (kanuni yaptırımlardan dolayı isim veremiyorum; bu tür mağazaları herkes bilir) müslüman alış veriş yapmaz ,yapamaz, yapmamalı. 2- Acaba ne satar domuz eti mi?
  Cevapla
 • murat 1 yıl önce Şikayet Et
  bim den 1 lira ucuz olsa en ön sırada olursunuz
  Cevapla
 • Xye 1 yıl önce Şikayet Et
  Tadindan bilinir abi domiz eti olup olmadigi!!!
  Cevapla
 • Hikmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Migros mu! acaba ne eti satar dersiniz? Hiç güven vermiyor. Aman uzak durun derim
  Cevapla
 • Biraz dikkat 1 yıl önce Şikayet Et
  4-6 kasım geçti ama
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Pompeo: Onlara bu kadar ceza yeter
Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'ye acı veda!