CHP'li Tanal'dan PKK flaması için skandal benzetme

CHP'li Mahmut Tanal, terör örgütünün kullandığı renkleri özgürlüğün simgesi olarak tanımladı.

GİRİŞ 14.11.2017 17:33 GÜNCELLEME 14.11.2017 17:54

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TBMM Genel Kurul çalışmaları sırasında gündem dışı söz olarak Tahir Elçi'nin cenazesinde çekilen bir fotoğrafın bir savcı tarafından "terör örgütü mensubunun cenazesi" olarak gösterildiğini iddia etti.

Söz konusu fotoğrafta yer alan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, kendi partilisi Tanrıkulu'nun "sataşması" nedeniyle söz istedi. Meclis Başkanvekili Pervin Buldan "Sataşma yok yani burada, sizin bir vekiliniz bir de." diyerek şaşkınlığını dile getirdi.

"BİZİ TERÖRİST OLARAK GÖSTERİYORLAR"

Sürekli terörist olarak gösterildiklerini belirten Mahmut Tanal, Tahir Elçi’nin cenazesinin üzerinde görülen flamanın bir terör örgütü simgesi olmadığını söyledi:

"ÖZGÜRLÜĞÜN BAĞIMSIZLIĞIN SİMGESİ"

"Tahir Elçi’nin cenazesinin üzerinde görülen bayrak Diyarbakır Barosu'nun flamasıdır. Rahmetlinin üzerindeki bayrak olan Diyarbakır Barosunun flamasının renkleri olan kırmızı, sarı ve yeşil, trafik işaretlerinde de vardır.

YAZDIR
YORUMLAR 40
 • mekanik 9 ay önce Şikayet Et
  biz tanal'ı, tunceli kent merkezinde emniyet müdürlüğüne saldıran 2 teröristin leşini sahiplenmesinden tanırız. bıraksın bu özgürlük mavalını...
  Cevapla
 • TURK 9 ay önce Şikayet Et
  Erdem de var o karede
  Cevapla
 • Rıza Hordolaşoğlu 9 ay önce Şikayet Et
  Dedik ya mecliste laikçi/ batıcı kemalistilerin ciia’nın Türkiye masası görevlileri ve pkk/hdp’den farkları yok. Ama biz hala hukuk mukuk deyip bu hainlere dokunmuyoruz. .bu büyük bir zaaftır.
  Cevapla
 • Mahmut 9 ay önce Şikayet Et
  CHP artık PKK nın sözcüsü gibi. Korkunç gerçek bu.
  Cevapla
 • Aziz 9 ay önce Şikayet Et
  Terör örgütü mensupları oy kullandı mı? Bunlara oy pusulası çıkıyor mu? YSK incelenmeli.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
TSK duyurdu! Kritik isim öldürüldü
Mahkemeden Brunson'a ret!