FETÖ'cü hainlerin hiç görülmeyen fotoğrafları

FETÖ'cü cuntacıların polis özel harekat tarafından teslim alınmasına ilişkin fotoğraflar ortaya çıktı.

FETÖ'cü hainlerin hiç görülmeyen fotoğrafları
FETÖ'cü hainlerin hiç görülmeyen fotoğrafları
GİRİŞ 14.11.2017 17:29 GÜNCELLEME 14.11.2017 17:35
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin görülen dava dosyasına giren bilirkişi raporundaki cuntacıların polis özel harekat tarafından teslim alınmasına ilişkin fotoğraflar dikkati çekti.

Bilirkişi raporuna göre, Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemler, 15 Temmuz 2016 saat 21.00 sıralarında başladı. Harekat merkezi ve nöbetçi heyettekilerin rehin alınmaları üzerine darbecilere müdahale etme kararı alındı ve polis özel harekat ile jandarma timleri hazırlandı. 

Darbe girişiminin içine çekildiklerini anlayan zırhlı muhabere araçları (ZMA) kullanan personelin ikna edilmesi sonucu nizamiye girişindeki çelik mantar bariyerler imha edildi.

Zırhlı araçlarla 16 Temmuz saat 06.10'da karargaha giren emniyet güçleri, darbecilere yönelik operasyon başlattı. 

Müdahale sırasında garaj bölgesinde rehin tutulan yaklaşık 200 civarındaki erbaş, er ve rütbeli personele ulaşıldı.

Rehinelerin arasına darbecilerin de karışması üzerine ihtiyaten bütün personel polis gözetiminde İl Emniyet Müdürlüğüne sevk edildi. 

Polis özel harekat ile dost unsur askerlerin darbecileri etkisiz hale getirme anları, karargahın güvenlik kameralarına yansıdı.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Tevbe İstiğfar 11 ay önce Şikayet Et
    O gece maç başlıyor deyip tv nin karşısında çekirdek çitleyenler. Sizler ölmeden önce Allah'dan af dilemedikçe ..........
    Cevapla
  • Bulanti 11 ay önce Şikayet Et
    İnsanın üstünde karamsar bir hava olur, mide bulantısı, gerginlik, sinirlilik hakimdi üstünüzde,21oogibi bir uçak zamansız ve gereksiz uçtu üzerinizden,hatta uçağa bile kızdım,o arada dosyalarda arkadaşa esprili paylaşım yaptım, abi şakayı bırak darbe oluyor dedi, TV ye geçtik, spikeri dinledikçe daha berbat olduk, insanın memleketi de elden gidecek ise ruhu uyarı verdiğine inandim, taşlı gece 00;1de selamlar verilip hüngür hüngür ağlayan kadar rahatlayamadim, Evet vatan açısıda insana malum oluyor
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Arda Turan'a tarihi ceza!
Oval Ofis'teki tablo Amerika'yı karıştırdı