PKK'ya dağları dar ettiler! İşte günün bilançosu

Şırnak'ta Bestler-Dereler bölgesinde, güvenlik güçlerinin 2 Kasım tarihinde başlattığı operasyon kapsamında bugün farklı bölgelerde toplam 5 terörist etkisiz hale getirildi.

 • GİRİŞ14.11.2017 20:45
 • GÜNCELLEME14.11.2017 20:50
PKK'ya dağları dar ettiler! İşte günün bilançosu

Şırnak Valiliği'nce yapılan yazılı açıklamada, Şırnak, Siirt ve Van güvenlik güçlerinin 2 Kasım'da başlattığı hava destekli 'Şehit İstihbarat Binbaşı Koray Onay' adı verilen hava destekli operasyonlar kapsamında bugün 5 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Uğur Tepe bölgesinden yapılan top atışları sonucu 1 teröristin, Mehmet Yusuf Dağı kuzeyindeki hava harekatı sonucu ise 2 teröristin sığınak içerisinde etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

Ayrıca Cudi Dağı Anılmış bölgesinde İHA ile tesbit edilen 2 terör örgütü mensubunun, saat 14.55’te hava destekli operasyonla etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Valilik açıklamasında 'Şehit İstihbarat Binbaşı Koray Onay' operasyonu kapsamında bugüne kadar 34 teröristin etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

KAYNAKDHA

Yorumlar4

 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Sag almayın.bizim vergilwrimizle onlar hapishanelerde bakmayalım.birdilim ekmegi onlara verilecegine .memlekwydeki garibana verilsin.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • mustafa 4 ay önce Şikayet Et
  elinize yüreğinize saglık bu vatanımızın öz evlatları
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • semih 4 ay önce Şikayet Et
  94 de bizde oralardaydık iha ve sihalar o zaman olsaydı terörü bitirebilirdik,bu işin sonu gelene kadar daha da taarruza geçip bu olayı sonlandırmamız lazım , bu ülkemiz için büyük bir ayak bağı
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • öz 4 ay önce Şikayet Et
  elinize sağlık yiğitler
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat