Teröristbaşı Gülen'den kriptolara yeni talimat

FETÖ/PDY lideri teröristbaşı Fetullah Gülen'in, örgüt üyelerine yakalanmamaları için Ekim ayı sonunda yeni talimatlar gönderdiği belirlendi.

Teröristbaşı Gülen'den kriptolara yeni talimat
Teröristbaşı Gülen'den kriptolara yeni talimat
GİRİŞ 15.11.2017 02:59 GÜNCELLEME 15.11.2017 03:51
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

FETÖ lideri teröristbaşı Gülen'in, kripto elemanlarına ifşa olmamaları için verdiği yeni talimatta "kimlik taşımayın, başkasının kimlik numarasını ezberleyin ve komşunuzun internetini kullanın" dediği ortaya çıktı.

EN ÖNEM VERDİKLERİ ALAN "İLETİŞİM"

Alınan bilgiye göre, yurt dışında bulunan örgütün üst düzey isimlerinin, Türkiye'de saklanan üyelerine gönderdiği mesajlarda, açık hat kullanılmaması, sistem yüklü cihazlarda sosyal medya üzerinden yurt içi arama yapmamaları, sık irtibat kurmamaları, komşunun internet şifresi kullanılarak arama yapılmasını istediği tespit edildi. Ayrıca, örgüt üyelerine, telefona takılı hat ile gezmemesi ve evde kullanılan telefonla ise aile ve örgütle bağdaştırabilecek bir yerin aranmaması yönünde uyarıda bulunulduğu belirlendi.

 

"ANNENİZİN BABANIZIN EVİNDE KALMAYIN"

Örgütün üyelerine gönderdiği bir başka mesajda ise güvenlik endişesi ile başka eve taşınılması halinde daha önce kullanılan hattın yeni eve getirilmemesini ve anne, babalarının bulunduğu evlerde kalınmayarak, resmi ikametgah yapılmayacak şekilde eşyalı bir ev kiralanarak, faturalarını da bir akrabalarının üzerine göstermelerinin istendiği öğrenildi.

"KİMLİK TAŞIMAYIN, FETÖ İLE ALAKASIZ T.C. EZBERLEYİN"

Şehirler arası yolculuk yapılmayıp, şehir içi ulaşımların trafiğin yoğun saatlerde otobüs ile yapılması istenen örgüt üyelerinin, dışarıya çıkarken kimlik taşınmaması, FETÖ/PDY ile bağlantısı kurulamayacak bir T.C. kimlik numarasının ezbere bilmeleri yönünde uyarıldıkları da istihbarat birimleri tarafından tespit edildi.

Örgütün, üyelerine gaybubet (gizlenme) yapılan evlerde sıradan bir vatandaş gibi davranılarak dikkat çekilmemesi talimatına özellikle dikkat edilmesi gerektiği bilgisini verdiği bildirildi.

YAZDIR
YORUMLAR 11
 • şaşkın 11 ay önce Şikayet Et
  Yakın zamanda bomba düzenekleri nasıl hazırlanır, hangi saatlerde nerelere bomba koyulur, nerelerde güvenlik az, soygun ve hırsızlığın takvası, yankesicilik ve haydutluğun fetvasını yayınlarsa şaşmamak lazım
  Cevapla
 • AHMET 11 ay önce Şikayet Et
  Beddualarının içinde boğulduğun yetmezmiş gibi bir sür genç hayatlarıda mahvettin.Ben şahsen müslüman olmandan bile şüpheleniyorum.Yoksa sen afganlı yeni bir topal hocamısın.
  Cevapla
 • gülay 11 ay önce Şikayet Et
  hain değilseniz neden bu kadar talimat
  Cevapla
 • İsminiznizniz 11 ay önce Şikayet Et
  Birsürü günahsızın hayatını yaktınız bu hilelerle. Çaldığınız gelecekler hayallerle lanetlendiniz. Ah aldınız.
  Cevapla
 • Mert 11 ay önce Şikayet Et
  Bu şarlatanın aklı böyle işlere ermez. Mutlaka kapılandığı yerden buna öğretiyorlar. Bu da haşhaşilerine aktarıyor. Korkuları üst düzeyden olup yurt dışına kaçamayanların yakalanması. Bunlar açığa çıkarsa gizli casusluk örgütleri ile olan bağları iyice belli olacak.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
4 üniversitede operasyon: Çok sayıda gözaltı var..
Oval Ofis'teki tablo Amerika'yı karıştırdı