Son şansım demişti, kahreden haber geldi

Uzun süredir yumuşak doku kanseriyle mücadele eden ve sosyal medyadan yardım edin 'Son şansım yoksa öleceğim' diye yazan Emel Gözde Becerikli hayatını kaybetti.

 • GİRİŞ15.11.2017 09:51
 • GÜNCELLEME15.11.2017 10:52
Son şansım demişti, kahreden haber geldi

Eylül ayında 10. kez kansere yakalanan Tasarımcı Emel Gözde Becerikli, bugün hayatını kaybetti. Sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı çağrı herkesi duygulandırmış, binlerce kişi tarafından paylaşılmıştı.

 

Emel Gözde Becerikli paylaşımında "46 kiloya düştüm, beslenemiyorum. Gün aşırı acildeyiz çaresi yok. Acil beni ameliyat edebilecek değerli bir genel cerrah arıyorum. Arkadaşlarım son şansım bu yoksa ölücem" demişti...

Bu paylaşımı üzerine 'Gözde'yi yaşatalım' başlıklı kampanya başlatılmış Demet Akalınve Didem Soydan gibi isimlerden de destek gelmişti ancak Gözde yaşam savaşını kaybetti. Emel Gözde Becerikli, Milliyet Gazetesi'nden Metin Uyar'a kanser olduğunu öğrendiği günü şu sözlerle anlatmıştı... 

"Kanser olduğumu öğrendiğinde tek kelimeyle yıkıldım. Daha 23 yaşındaydım. Hayat benim için kararmıştı. Düşlerimi süsleyen toz pembe hayaller bile simsiyah olmuştu. Sonraki kısım ise çok daha zordu. Doktorların hiç karşılaşmak istemediği bir kanser türü olan yumuşak doku kanseri teşhisi kondu. Hastalık sürekli tekrarladı ve ardı arkası kesilmeyen ameliyatlara girdim"

Gözde'nin cenazesi yarın öğlen namazını müteakiben Moda Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar22

 • Yasin 3 ay önce Şikayet Et
  Vay beee Allah rahmet eylesin hepimiz öleceğiz ne çare.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Muhammed 3 ay önce Şikayet Et
  Çok üzüldüm....Allah rahmet eylesin.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • fkret boduroğlu 3 ay önce Şikayet Et
  Allahtan rahmet diliyorum.sevenlerinin başı sağolsun
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • Mustafa E. 3 ay önce Şikayet Et
  Bu bayanın haberini yaklaşık iki ay önce okuduğumu hatırlıyorum. Şimdide vefat ettiği haberini görünce çok çok üzüldüm. Nasılda yardım istemiş, keşke öyle bir doktor olabilseydim. Yardımcı olabilseydim. Ama takdir Allah(C.C.) 'a aittir. İnşallah ahirette merhametiyle, şefkatiyle muamele eder. Dönüş yalnız onadır.
  Cevapla Toplam 26 beğeni
 • büyükdoğu 3 ay önce Şikayet Et
  Her fani ölecek belki yarın belki 10 gün sonra bizde öleceğiz. Müslüman ölmekten korkmamalı, bilmeliki ölüm son değil başlangıç. Eğer ahirete hazırlıklı gitmediysen işte o zaman ölmekten kork.
  Cevapla Toplam 18 beğeni
 • Dilekolay 3 ay önce Şikayet Et
  Doğru söylüyorsun da. Ölüm arkasından böyle konuşulmaz. Rahmet dilenir. Banim rahmetli babam da aynı hastalıktan vefat etti. 15 yıl mücadele etti. Çektiklerini bir Allah, kendisi ve ailesi bilir. Ateş düştüğü yeri yakar. Allah rahmet eylesin. İnşallah imanla Rabbinin karşısına çıkmıştır. Allah ölümün de hayırlısını versin.
  Toplam 18 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat