İşte NATO'daki skandalı ortaya çıkaran binbaşı

Norveç'teki NATO tatbikatında yaşanan skandalı deşifre eden Türk subayının kumpas mağduru Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt olduğu ortaya çıktı.

İşte NATO'daki skandalı ortaya çıkaran binbaşı
İşte NATO'daki skandalı ortaya çıkaran binbaşı
GİRİŞ 20.11.2017 06:37 GÜNCELLEME 20.11.2017 06:37
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

NATO’nun Norveç’te düzenlediği “Trident Javelin-2017” tatbikatında yaşanan rezaletin, yani Atatürk’e düşman liderler arasında yer verilmesinin ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da sahte bir hesap kullanılarak “düşman ile işbirliği içerisinde”gösterilmesinin yankıları devam ediyor. Soruşturmalar sürüyor ve Türkiye’ye özür üstüne özür geliyor.

Olay hakkında çıkan haberlerde, skandalın “Türk subayların dikkati sayesinde farkedildiği” yazıldı ama bu subayın veya subayların kimler oldukları ile ilgili olarak hiçbir bilgi verilmemişti.

Norveç’teki rezaleti farkeden subayımızın kim olduğunu ortaya çıktı.

Deniz Kuvvetleri’nde görevli binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt'un skandalı fark eden kişi olduğu öğrenildi.

FETÖ MAĞDURU OLMUŞ

Üstelik, Binbaşı Bozkurt birkaç sene öncesine kadar büyük eziyetler görmüş bir asker... Yüzbaşılığı sırasında devletin gizli belgelerini elde ettiği, bazı uçakların fotoğraflarını çektiği veya çektirdiği iddiası ile FETÖ’cülerin “Askerî Casusluk ve Şantaj Dâvâsı”nda sanık yapılmış, toplam 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmış, Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nin söz konusu dâvâda 43 sanık hakkında verilen mahkûmiyet ve beraat kararlarını 7 Aralık 2013’te onaylaması üzerine hakkında yakalama emri çıkartılmadan önce yurtdışına gittiği iddia edilmişti.

Bozkurt, Anayasa Mahkemesi’nin daha sonra bu dâvâda yargılanan bütün sanıkların “haklarının ihlâl edildiği” yolunda verdiği karar ile görevine dönmüş, yüzbaşılık süresini de tamamlayıp binbaşılığa yükselmiş ve Deniz Kuvvetleri’nde hassas bir göreve getirilmişti.

 

 

Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt, Norveç’te düzenlenen “Trident Javelin-2017”tatbikatına katılmak üzere Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycıtarafından görevlendirildi ve Türkiye’yi hedef alan skandalı dikkati sayesinde ortaya çıkarttı.

Bozkurt, rezaleti basın özetleri, tatbikat için özel şekilde simüle edilen “chatter” ve “facepage”de inceleme ve analizler yaptığı sırada fark etti. Her gün takip ettiği “chatter” üzerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan adına sahte bir hesap açıldığını, bu hesap üzerinden Erdoğan ile düşman kuvvetler arasında sahte mesajlaşmaların yapıldığını fark etti. 

 

YAZDIR
YORUMLAR 21
 • misafir 10 ay önce Şikayet Et
  bir bu kaçak subaymı görmüş durumu diğer 41 subay ne yapıyormuş bu subaylar hakkında soruşturma yapılmalı fetöcü olabilirler
  Cevapla
 • ahmet 10 ay önce Şikayet Et
  bu askerimize reis üstün başarı madalyası versin
  Cevapla
 • HAKKI KARAGÜL 10 ay önce Şikayet Et
  batılılara kesinlikle güvenilmeyeceyini gösteren belgedir bu .
  Cevapla
 • Gurbetten 10 ay önce Şikayet Et
  ...TÜRK BIR DEV & MÜSLÜMAN DEVLETLER... savunma ve taarruz hatti kurulmasi MECBURI bir hal almistir. Bu Birlik kurulmasi kacinilmaz oldu...
  Cevapla
 • misafir 10 ay önce Şikayet Et
  Söz konusu vatan olunca her ihtimali düşünmekte fayda var. Birileri bize bir tezgah kurduysa, bu tezgahın işe yaraması için birinin de bunu bize duyurması gerekir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kral Selman el koydu! Veliaht Selman'a büyük şok
Trafik cezaları sil baştan! İşte yeni cezalar