Taşeron belediye işçileri 2018 senesinde kadroya geçecek mi? Son durum ne?

2018 yılı itibariyle belediyede çalışan taşeron işçilerine kadro verilecek mi? sorusunu günün en çok arananlar listesine girdi. Konu ile ilgili açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan herkesi sevindiren haberi verdi.

 • GİRİŞ23.01.2018 12:28
 • GÜNCELLEME23.01.2018 12:28
Erdoğan'dan taşeron düzenlemesi açıklaması!

Belediyede çalışan taşeron işçiler kadroya geçecek mi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıkladı. Peki 2018 yılı itibariyle taşeron işçilerine ne zaman kadro gelecek? İşte günün en popülerler listesine giren taşeron işçiye kadro ile ilgili detaylar...

Uzun zamandır merakla beklenen taşerona kadroda sona gelindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bugün detaylı bir şekilde taşerona kadro açıklandı. Herkes merakla belediyede çalışan taşeron işçilerin de kadroya geçip geçemeyeceğini aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada belediye işçilerinin de kadroya geçeceğini duyurdu. Daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu da kadro detaylarını verdi.

 

BELEDİYE İŞÇİLERİ DE KADROYA GEÇİYOR

Jülide Sarıeroğlu yaptığı açıklamada belediyede çalışan taşeron işçilerin de kadroya geçeceğini duyurdu. Twitter'da açıklama yapan Sarıeroğlu, "Belediye ve İl Özel İdarelerinde, taşeron olarak çalışan kardeşlerimiz için de yeni bir düzenleme yaptık, bu kardeşlerimiz, il özel idarelerin ve belediyelerin iktisadi teşekküllerinde işçi olarak istihdam edilecekler" ifadelerini kullandı. 

taşeron

BELEDİYE BOYUTU ÖNEMLİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda gündeme ilişkin soruları yanıtladı ve 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile taşeron işçilerin kamuda sürekli işçi kadrosunda istihdam edilmelerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Belediye boyutu önemli. Bu çalışmayı sayın Cumhurbaşkanımız ilan ettikten sonra Alo 170 üzerinden geri dönüşler aldık. Sadece belediyelerimizdeki kardeşlerimizin soru işaretleri vardı. Bunları da giderici düzenleme gerçekleştirdik.

Bugün Cumhurbaşkanımız da bir açıklamada bulundu. Belediyelerimizde çalışan hizmet alım ihalesi kapsamında belediyelerimizin iktisadi teşekküllerinde işçi kadrolarına alıyoruz. Daha ileri bir düzenleme yapıyoruz, hizmet alımlarının tamamını, park bahçe ve temizlik ile ilgili ihaleleri belediyelerden kaldırıyoruz.

Yine belediye iktisadi teşekkülleri içerisindeki yüzde 50 + ortak olduğu düzenlemelerde taşeron çalışmayı kaldırıyoruz. Kamu işçilerimizle protokol gerçekleştiriyoruz. 

TARİH BELLİ OLDU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Taşeron düzenlemesi ile ilgili bir toplantı yapıp detayları açıklayacağız. Meclis'e en kısa sürede gelecek. Bütçe görüşmelerinden sonra genel kurulda görüşülecek. 3 ay içerisinde geçişler tamamlanacak" dedi. 

taşeron-haber

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar200

 • S a 1 ay önce Şikayet Et
  Sayin cumur baskanim bizde izbadan calisan temizlik goverliaiyiz bizede bir salam is tehmin etsende yuzumuz gulse
  Cevapla
 • belediye taseronlar 1 ay önce Şikayet Et
  Sayin cumhur baskanim,belediye iktisadi teşekkülü(belediye şirketi) yerine 4D verin lütfen.belediye iktisadi teşekkülü hic kimseyi memnun etmiyor.saygilar,selamlar...
  Cevapla Toplam 17 beğeni
 • Belediye 1 ay önce Şikayet Et
  Önce bir şirketlere geçin bakalım. Bir bakın reis kürsüye çıkar ve belediye şirketine tam kadro verir.... Ben reisimize güveniyorum .. Hedef 2023
  Cevapla Toplam 10 beğeni
 • Taşeron Belediye 1 ay önce Şikayet Et
  Belediye ye kadro istiyoruz. Bizlere büyük yanlış yapıldı. İktisadi teşekkül kadro değil. Türk ticaret kanununa bağlı kurulan şirket ismi. Belediye çalışanlarına haksızlık yapıldı. Kadro istiyoruz. Şirket değil.
  Cevapla Toplam 18 beğeni
 • Kenan güneş 1 ay önce Şikayet Et
  Bizler 20 yıldır şeker fabrikasında mevsimlik olarak çalışanlarız.bizlere kadro neden verilmiyor bizim hakkımız deyilmi yılda 5 ay çalışmayla napabiliriz. Burdan sayın Cumhur Başkanımıza sesleniyoruz. Allah rızası için bizide görün.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat