Taşeron belediye işçileri 2018 yılında kadroya geçecek mi?

2018 yılı itibariyle belediyede çalışan taşeron işçilerine kadro verilecek mi? sorusunu günün en çok arananlar listesine girdi. Konu ile ilgili açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan herkesi sevindiren haberi verdi.

 • GİRİŞ15.01.2018 17:03
 • GÜNCELLEME15.01.2018 17:03
Erdoğan'dan taşeron düzenlemesi açıklaması!

Belediyede çalışan taşeron işçiler kadroya geçecek mi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıkladı. Peki 2018 yılı itibariyle taşeron işçilerine ne zaman kadro gelecek? İşte günün en popülerler listesine giren taşeron işçiye kadro ile ilgili detaylar...

Uzun zamandır merakla beklenen taşerona kadroda sona gelindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bugün detaylı bir şekilde taşerona kadro açıklandı. Herkes merakla belediyede çalışan taşeron işçilerin de kadroya geçip geçemeyeceğini aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada belediye işçilerinin de kadroya geçeceğini duyurdu. Daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu da kadro detaylarını verdi.

 

BELEDİYE İŞÇİLERİ DE KADROYA GEÇİYOR

Jülide Sarıeroğlu yaptığı açıklamada belediyede çalışan taşeron işçilerin de kadroya geçeceğini duyurdu. Twitter'da açıklama yapan Sarıeroğlu, "Belediye ve İl Özel İdarelerinde, taşeron olarak çalışan kardeşlerimiz için de yeni bir düzenleme yaptık, bu kardeşlerimiz, il özel idarelerin ve belediyelerin iktisadi teşekküllerinde işçi olarak istihdam edilecekler" ifadelerini kullandı. 

taşeron

BELEDİYE BOYUTU ÖNEMLİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda gündeme ilişkin soruları yanıtladı ve 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile taşeron işçilerin kamuda sürekli işçi kadrosunda istihdam edilmelerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Belediye boyutu önemli. Bu çalışmayı sayın Cumhurbaşkanımız ilan ettikten sonra Alo 170 üzerinden geri dönüşler aldık. Sadece belediyelerimizdeki kardeşlerimizin soru işaretleri vardı. Bunları da giderici düzenleme gerçekleştirdik.

Bugün Cumhurbaşkanımız da bir açıklamada bulundu. Belediyelerimizde çalışan hizmet alım ihalesi kapsamında belediyelerimizin iktisadi teşekküllerinde işçi kadrolarına alıyoruz. Daha ileri bir düzenleme yapıyoruz, hizmet alımlarının tamamını, park bahçe ve temizlik ile ilgili ihaleleri belediyelerden kaldırıyoruz.

Yine belediye iktisadi teşekkülleri içerisindeki yüzde 50 + ortak olduğu düzenlemelerde taşeron çalışmayı kaldırıyoruz. Kamu işçilerimizle protokol gerçekleştiriyoruz. 

TARİH BELLİ OLDU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Taşeron düzenlemesi ile ilgili bir toplantı yapıp detayları açıklayacağız. Meclis'e en kısa sürede gelecek. Bütçe görüşmelerinden sonra genel kurulda görüşülecek. 3 ay içerisinde geçişler tamamlanacak" dedi. 

taşeron-haber

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar182

 • teknik personel 1 saat önce Şikayet Et
  belediye şirketinde çalışan teknik personele kadro varmı yokmu bilen yardım etsin allah rızası için
  Cevapla
 • Hakan 16 saat önce Şikayet Et
  Belediyelere yazık ettiniz, milleti bari yanlış bilgilendirmeyin ve diyinki, belediye çalışanları belediye şirketlerine aktarılacak, yani kadro yok 657 bendinin 4D statüsü yok.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • MÜSLÜMAN TÜRK 12 saat önce Şikayet Et
  Şükret
 • Duygu 2 gün önce Şikayet Et
  Belediyenin şirketi bünyesindekilere neden kadro yok kadroluyla aynı işi yapan hatta daha fazlasını yapsınlar ama kadro vermesinler bu nasıl bir adalet belediye şirketi çalışanlarınada kadro istiyoruz
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • KADRO 2 gün önce Şikayet Et
  Şirketten şirkete aktarılıyoruz.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • kısık sesler 2 gün önce Şikayet Et
  Belediyede mezar kazıyorum kadrolu olursam kazmazmışım.vatandaş yağmur çamur tanımıyor mezarının hazır olmasını istiyor.kısacası işimiz çok zahmetli .REİS.ozaman bize iyileştirme yapılsın saygılarımla. Biz Seninle Pazara Değil .Mezara kadar .
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat