WhatsApp artık mesajlara sizin yerinize cevap verecek! WACAO nedir?

Dünyanın en popüler mesajlaşma platformu olan Whatspp, kullanıcılarına özel büyük bir yenilikle geliyor. Kullanıcılarını rahatlatlık sağlayacak olan bu yenilile birlikte WACAO (Whatsapp Chat Assistan) isimli sanal asistan kullanıcıları mesajlarını okuyacak, hatırlatmalar yapacak ve hatta isteğe bağlı mesaj da gönderebilecek. Peki, WACAO (WhatsApp Chat Assistan) sanal asistan nedir? Ne zaman gelecek ve özellikleri nelerdir?

WhatsApp artık mesajlara sizin yerinize cevap verecek! WACAO nedir?
WhatsApp artık mesajlara sizin yerinize cevap verecek! WACAO nedir?
GİRİŞ 07.12.2017 17:32 GÜNCELLEME 07.12.2017 17:32
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

WhatsApp’a bundan böyle sanal asistan entegre edilecek. WACAO (Whatsapp Chat Assistan), kullanıcıların biriken mesaj sorununu ortadan kaldırmayı hedefliyor. Kullanıcılarına bu sayede rahatlatacak bir özellik olarak sanal asistanı Vivek Bombatkar ve Sidharth Ramachandran adında iki kafadar geliştirdi.  Vivek Bombatkar ve Sidharth Ramachandran adında iki geliştirici, Disrupt Berlin 2017 Hackathon'da WACAO (başka bir deyişle Whatsapp Chat Assistant) isimli yapay zeka algoritmasıyla çalışan bir sanal asistanın tanıtımını gerçekleştirdiler. Henüz bir Github projesi olan WACAO’nın önümüzdeki dönemde WhatsApp’a entegre edilmesi tahmin ediliyor.

WACAO (WhatsApp Chat Assistan) SANAL ASİSTAN ÖZELLİKLERİ NELER?

WACAO (Whatsapp Chat Assistan), kullanıcıların mesajlarını okuyacak, hatırlatmalarda bulunacak ve isteğe bağlı olarak mesaj gönderecek.

WhatsApp’ı daha pratik hale getiren dijital asistan WACAO; telefonunuzdan uzun bir süre ayrı kalmanız durumunda biriken WhatsApp mesajlarını özetleyerek kullanıcıları tek tek tüm mesajları okuma zahmetinden arındırıyor.

Örneğin arkadaşlarınızla birlikte bulunduğunuz bir gruba yaklaşık bin mesaj gelmiş ve siz bunun bir özet şekilde aktarılmasını istiyorsunuz Duruma WACAO el atıyor, sohbeti WACAO ile açtıktan sonra ‘özetle' yazıyorsunuz daha sonra ise sizden grubun adını yazmanız isteniyor. WACAO, grubu son ziyaretinizden bu yana konuşulan her şeyi özetleyip size sunacak. Böylece binlerce mesajı okuma zahmetinden kurtuluyorsunuz.

Yalnızca biriken mesajları özetlemekle kalmayan WACAO; sohbetleri farklı dillere çevirebiliyor, grup mesajlarını özetliyor ve doğum günü mesajlarını dahi isteğiniz doğrultusunda iletebiliyor. WACAO’nun Türkçe olarak hizmet verdiğini de söyleyelim.

biriken-whatsapp-mesajlarini-ozetleyen-sanal-asistan-wacao-ile-tanisin95657_0

WACAO (WhatsApp Chat Assistan) SANAL ASİSTAN NE ZAMAN GELECEK?

Henüz bir Github projesi olan WACAO’nın önümüzdeki dönemde WhatsApp’a entegre edilmesi bekleniyor.

whatsapp-yesil-tik

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • yakup 10 ay önce Şikayet Et
    Vhatsap guzel
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Fatih Altaylı'dan polise küfür!
Avrupa'da hangi ülke kaç yıl çalışıyor