Erdoğan: Ey Trump sen ne yapmak istiyorsun!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'ndan Yunanistan'a hareket etti. Erdoğan yolculuğu öncesi işçilere hitap etti.

GİRİŞ 07.12.2017 09:33 GÜNCELLEME 07.12.2017 10:46
Bu Habere 39 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kudüs Müslümanların, Hıristiyanların ve kısmi olarak da Musevilerin adeta ibadetgahı olarak görülmüştür bugüne kadar. Ağırlıklı olarak tabii Müslümanların ilk kıblesidir Mescid-i Aksa. Böyle bir adımı atmak dünyada özellikle bu bölgeyi ateş çemberinin içine atmaktadır. Ey Trump sen ne yapmak istiyorsun?" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

TAŞERON İŞÇİLERİ

Taşeronlar komisyonculuk görevi suretiyle arada belli bir kazancı götürmüştür. Allah'ın izni ile gerek belediyelerin bu noktadaki atacağı adımlar, gerekse devletin atacağı adımlar planlandı. Gerek Başbakanımız, gerek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız, Maliye Bakanımız çalışmaları yaptılar. Biz de değerlendirdik, bu karara vardık. Hayırlı olsun. Allah mübarek etsin. 900 bin malum işçi bundan istifade ediyor. Artık benim sonum ne olacak diye bir şey yok. 

Bugün malum Atina'ya gidiyorum. Görüşmelerimiz var. Oradan da yarın Gümülcine'ye geçecek oradaki kardeşlerimizle bir arada olacağız.

ABD'NİN SKANDAL KUDÜS KARARI

En önemlisi şu. TSİ ile dün gece Amerika başkanı Kudüs'le ilgili açıklama yaptı. Amerika başkanı, aslında BM 1980 kararını falan adeta hiçe saymıştır. Bugüne kadar Amerika ve İsrail'den başka dünyada hiçbir ülkenin 1980 BM kararının dışında, ona aykırı bir adımı olmamıştır. Sadece bu iki ülke burada bu şekilde direnmiştir. Sayın Trump'ın neye yaranmak istediğini anlamak mümkün değil.

TRUMP'A SESLENDİ: SEN NE YAPMAK İSTİYORSUN

Kudüs, Müslümanların, Hıristiyanların ve kısmi olarak da Musevilerin adeta ibadetgahı olarak görülmüştür bugüne kadar. Ağırlıklı olarak Müslümanların ilk kıblegahıdır. İlk kıblemizdir bizim Mescid-i Aksa. Böyle bir adımı atmak dünyada özellikle bu bölgeyi ateş çemberinin içine atmaktır. Ey Trump sen yapmak istiyorsun? Siyasi liderler karıştırmak için değil, barıştırmak için olurlar. Şu anda sayın Trump'ın bu açıklamaları mikser görevi görmeye yöneliktir. Karıştırmaya yöneliktir, barıştırmaya değil. Çarşamba günü İİT dönem başkanı olarak tüm üyeleri İstanbul'da toparlayacağız. Bunun yanında telefonlarla görüşmelerimi sürdürüyorum. 

"PAPA İLE GÖRÜŞECEĞİM"

Çarşamba günü İİT dönem başkanı olarak tüm üyeleri İstanbul'da toparlayacağız. Bunun yanında telefonlarla görüşmelerimi sürdürüyorum. Papa ile de görüşme talebim oldu, onunla da bu akşam ya da yarın sabah görüşeceğim. Onunla da bu konuyu görüşmem lazım. Sayın Putin ile de görüşmemi yapacağım. 

ETİKETLER
yunanistan
YAZDIR
YORUMLAR 39
 • can 10 ay önce Şikayet Et
  sarı öküz turump 3. dünya savaşının fitilini ateşlemek üzere
  Cevapla
 • kayra-keskin 10 ay önce Şikayet Et
  abdnin yapmadığı şeytanlık kalmadı , artık çuvalları geçirin kafalarına ve INCIRLIKTEN kovun düşmanı
  Cevapla
 • Mehmet 10 ay önce Şikayet Et
  ABD neye el atsa şeytanın el atması gibi cehenneme dönüşür. Ya Rabbi eğer dünya bu şeytanla baş etmezse, Sen onun hakkından gel. ABD dünya huzurunu kaçırıyor, aslında ABD ıslah ve terbiyeli olsaydı dünyaya güzellik gelirdi. Ama kardeşim şeytanların islahı ve terbiyeli davranması hiç görülmemiş...
  Cevapla
 • ibadet 10 ay önce Şikayet Et
  her şerde bir hayır vardır ,ayasofyanın ibadete açılmasına vesile olur inşallah
  Cevapla
 • 1970 10 ay önce Şikayet Et
  Amerikayı Incirlikten atmanın tam zamanı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de onun gibi yok! Dünyanın gözü üzerinde
İnceleme sona erdi! Tam 9 saat sürdü...